לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איטום תקרה

איטום תקרה ומניעת חדירה של מים בימות החורף

אחת הבעיות הנפוצות המשותפות לבניינים חדשים וישנים כאחד היא הבעיה של איטום הגג במבנה. איטום תקרה איכותי עשוי למנוע בצורה יעילה ולאורך שנים חדירה של מים לתוך המבנה. המומחים של הראשון באיטום מתמחים באיטום תקרות מסוגים שונים במהירות, ביעילות ובמחירים הוגנים. מהו בעצם איטום של תקרות ולמה זה כל כך חשוב? מי אחראי על הביצוע של איטום התקרה? אילו סוגים של איטום קיימים ומהן המטרות שלהם? היכן ניתן להזמין עבודת איטום לתקרת המבנה שתתבצע באופן המקצועי ביותר? תוכלו למצוא את כל התשובות כאן.

איטום תקרות בשיטות איטום מתקדמות
פתרונות איטום תקרה נגד חדירת מים, גשם ורעש
איטום במחיר הכי משתלם בארץ החל מ-300 ש"ח
קבלני איטום מוסמכים עם ניסיון של 15 שנים
אוטמים תקרות מכל הסוגים:
תקרה צפה, זכוכית, רביצה ועוד

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו לטלפון:
055-9378-500

איטום תקרה במחיר זול

מי צריך לאטום את התקרה ולמה זה חשוב?

איטום תקרה הוא למעשה טיפול בתקרה שמתבצע במטרה למנוע חדירה של מים מהתקרה אל תוך המבנה. האיטום צריך להתבצע בצורה יסודית ומקצועית, תוך שהוא מכסה את כל הפרצות האפשריות ואת כל המקומות שמהם עלולים לחדור מים אל תוך המבנה. במבנים ציבוריים, בבתים משותפים ובבתים פרטיים מי שאחראי לביצוע עבודות איטום הם, כמובן, הדיירים. איטום כאמור מונע חדירה של מים ורטיבות לקירות המבנה, ומכאן גם שהאיטום תורם ליציבות המבנה. במקרים שבהם לא ניתן, מסיבות שונות, לבצע איטום איכותי מבחוץ, קיימת האפשרות לבצע איטום תקרה מבפנים. איטום מהסוג הזה מתבצע, כאמור, מתוך המבנה והחוצה. על מנת למצות את היתרונות האפשריים חשוב לבצע איטום כזה בצורה מקצועית.

למה חדירת מים למבנה היא כל כך מסוכנת?

כאשר חודרים מים מהתקרה לתוך המבנה, הנזקים של חדירה כזאת עלולים להצטבר ולהפוך לבעייתיים מאד. בראש וראשונה, מי שסובלים הם הדיירים בקומות הגבוהות. בהמשך, הרטיבות גולשת ונכנסת אל תוך המבנה ועלולה לסכן את היציבות שלו.

חדירת מים ולחות לקומות העליונות: בשלבים הראשונים, הלחות והרטיבות משפיעות על הדירות שנמצאות בקומות העליונות במבנה. פה הנגעים הראשונים, כיוון שהרטיבות תוקפת בראש וראשונה את הגג ואת הקירות הסמוכים לו.

חדירת מים לקומות הנמוכות יותר: אם לא מתבצע איטום תקרות איכותי בזמן, הרטיבות מתחילה לרדת במורד המבנה. בתוך זמן קצר היא מתחילה לפגוע בדירות שנמצאות גם בקומות הנמוכות יותר, עד שהיא מגיעה לבסוף לכל המבנה.

חדירת רטיבות והשפעה על שלד המבנה: הבעיה החמורה ביותר שעלולה להיווצר בהעדר איטום איכותי לתקרה היא חדירה של רטיבות ומים לתוך השלד של המבנה. ככל שהרטיבות לא תטופל, היא עלולה להשפיע על השלד ולפגוע ביציבות ובחוזק שלו. בהמשך עלולה, כמובן, היציבות של המבנה כולו להיפגע.

נזקים אפשריים של העדר איטום או איטום לקוי לתקרה

עם הנזקים האפשריים כתוצאה מהעדר איטום איכותי של התקרה ניתן למנות את הנזקים הבאים:

סיכונים בריאותיים: ככל שהרטיבות מתפשטת, כך עלולה להיווצר בעיה של עובש על הקירות הלחים. העובש כשלעצמו מהווה בעיה אסתטית, אבל מה שגרוע יותר זה הבעיה הרפואית שהעובש עלול לגרום לדיירים במבנה ולשוהים בו.

סיכונים למבנה:היציבות של הבניין עלולה להיפגע בצורה משמעותית בגלל העדר איטום מבנה וכן איטום התקרה. הנזקים המצטברים עלולים להביא לקריסת התקרה, ולעיתים גם לקריסת המבנה כולו.

מי אחראי על ביצוא האיטום בגג?

בבית פרטי מי שאחראי על ביצוע האיטום בגג מעת לעת הם דיירי הבית בעצמם. לרוב, האיטום הוא גם אינטרס שלהם, בהיותו חסם המונע חדירת לחות למבנה וגרימת נזק לרכוש ולתכנים אחרים. במבנה ציבורי מי שאחראי לאיטום היא החברה המתחזקת את המבנה ומפעילה אותו. בבית משותף האחריות היא משותפת לכל הדיירים. למעשה, החוק מחייב את הדיירים במבנה להזמין קבלן איטום מקצועי ולבצע עבודת איטום איכותית, לא רק למניעת נזק בדירות בקומה העליונה, אלא גם במטרה למנוע את זליגת הנזקים הלאה לקירות בקומות הנמוכות יותר. במקרים של חניון מקורה במבנה, איטום תקרת חניון אמורה להתבצע על ידי מי שאחראי על התחזוקה – וועד המבנה או חברת הניהול.

אילו סוגים של איטום קיימים?

לפעמים, עבודת האיטום לא נועדה רק למנוע חדירה של רטיבות הביתה. בלא מעט מקרים מטרת הדיירים היא לבצע איטום תקרה נגד רעש. זאת בעיקר במבנים שבהם יש ילדים או יש גורמים שונים הגורמים לרעשים מיותרים. סוג אחר של איטום הוא איטום תקרת רביץ – תקרה העשויה מבטון המונח על גבי רשת. סוג כזה של תקרה פחות נמצא בשימוש. בנוסף, איטום בתים ומבנים עם גגות כאלה דורש רמה גבוהה של מיומנות ומקצועיות. סוג מעניין נוסף הוא איטום תקרת זכוכית, שגם הוא נועד במקור למניעת חדירת רטיבות.

מה צריך לדעת על מחירי האיטום?

בדרך כלל למלאכת האיטום אין מחירים אחידים. המחירים עשויים להשתנות מאזור אחד למשנהו בישראל. בנוסף, המומחים לאיטום גובים עבור איטום תקרה מחיר שמתאים לאופי העבודה שהם בצעו, למידת ההשקעה ולאחריות על העבודה. כל סוג של איטום, לרבות איטום תקרה צפה, דורש הכנה מוקדמת, לימוד השטח וזיהוי המקומות שיש לפעול לתיקון שלהם לפני שבכלל מתחילים את מלאכת האיטום.

רוצים איטום איכותי? מעוניינים באיטום שיחזיק לאורך שנים? זה המקום הנכון ביותר עבורכם. צרו קשר כעת והמומחים של הראשון באיטום יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך.