לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

נזילת מים מתחת לריצוף

נזילת מים מתחת לריצוף - איתור מהיר ותיקון לטווח ארוך

מים הם אחד הכוחות החזקים ביותר בטבע. מעבר לעובדה שבזכותם יש לנו חיים, יש למים את היכולת לפרוץ לעצמם נתיבים ולחלחל גם דרך חומרים קשיחים במיוחד. כשהם מגיעים למקומות שבהם הם לא אמורים להיות, התוצאה עלולה להיות נזק חמור. נזילה מתחת לריצוף היא דוגמה מצוינת לבעיה קשה שמחייבת פתרון מקצועי, ובעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי שיעזור לכם להתמודד עם המצב.


נזילות מים מתחת לריצוף - מה עושים?
איתור ותיקון נזילות עם 100% הצלחה
שימוש במצלמה טרמית לאיתור נזילות מים
תיקון ללא הרס ע"י מומחה לטיפול בנזילות
איתור נזילה סמויה או גלויה
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו לטלפון:
 
055-9378-500

 נזילת מים מתחת לריצוף

מדוע נוצרת נזילת מים מתחת לריצוף?

מקרה של מים כלואים מתחת למרצפות עלול להתרחש כתוצאה מכשל בצינורות שעוברים בחלק הזה של הנכס, בגלל איטום לקוי או לאחר הצפה.

הסוג הראשון של המקרים שמוביל למצב של נזילת מים מתחת לריצוף נפוץ בעיקר בדירות ישנות. הסיבה לכך היא שבמקומות האלה ישנם צינורות מברזל שהונחו לפני שנים רבות ועם הזמן התמלאו באבנית. הלחץ של המים גורם לאבנית לפרוץ דרך הברזל וכך נוצר פתח למים לצאת מהצינור - ולהתפשט מתחת לבלטות (שגם הן בדרך כלל ישנות מאוד). לאותם מים כלואים אין דרך להתאדות דרך הריצוף ולכן בדרך כלל הם נספגים בתוך הטיח ו"מטפסים" על הקירות.

הכשל השני שמוביל לנזילת המים מתחת לרצפה הוא באיטום החיצוני. גם במקרה כזה המקור הוא ברזל שנחלש עם השנים, עקב קורוזיה (התהליך הכימי שמייצר את החלודה שמפוררת את המתכת). במצב הזה נוצר סדק בקורות הבטון, ודרכו מתרחשת חדירת מי גשמים שמגיעים אל מתחת לריצוף.

הסיבה האפשרית השלישית היא כאמור הצפה - בעקבות פיצוץ בדוד, במקלחת, במכונת הכביסה וכו'. חלק מתוך הכמות הגדולה של המים שמשתחררת בבת אחת מצליח לחלחל דרך הרובה, נשאר כלוא מתחת לריצוף - וגורם לנזקים שונים.


הנזקים להם גורמת רטיבות מתחת לריצוף

הרטיבות מתחת למרצפות מייצרת מספר נזקים חמורים: הנזק הראשון הוא פגיעה בתשתיות, לפעמים בלתי הפיכה כך שנדרש שיפוץ יסודי. למים יש כאמור כוח רב והם עלולים לכרסם בבטון, בקירות וביסודות. נזק שני הוא לרהיטים ובפרט אלה הסמוכים לקירות, ובחללים שבהם יש רצפת פרקט או שטיחים מקיר לקיר, עלול להיווצר צורך בהחלפתם, ובהוצאה כספית משמעותית.

עוד סכנה היא של קצרים חשמליים בגלל חוטי החשמל שעוברים בקירות ובתקרה - קצרים שעלולים לגרום לשריפה או להתחשמלות! בנוסף המים עלולים לחלחל אל השכנים בקומה מתחת ולפגוע גם בדירה שלהם, ועוד מפגע חמור עקב רטיבות תת רצפתית הוא עובש (שעלול לגרום למחלות שונות של דרכי הנשימה, ובפרט אסתמה).


איך מאתרים נזילות מתחת לריצוף במהירות ובדיוק מרבי?

יש מספר סימנים שחשוב להיות ערניים לגביהם. העיקריים שבהם הם:

√ רטיבות בחלק התחתון של קירות הבית

√ קורוזיה בחלק התחתון של משקופי פלדה או ריקבון במשקופי עץ

√ קילופי טיח מעל הפנלים

√ שינוי צבע של המרצפות ובמיוחד ברווחים ביניהן

√ התנפחויות של רצפת פרקט

√ תלונה של שכן בקומה שמתחתיכם על רטיבות בתקרה אצלו

הופעת אחד או יותר מהסימנים הללו מחייבת הזמנת קבלן איטום שהוא מתמחה באיתור נזילות שיבחן את המצב באמצעות ציוד משוכלל, ויספק חוות דעת מדויקת לגבי קיומם של מים כלואים והמקומות שבהם הם נמצאים.


תיקון נזילות מתחת לריצוף - פתרונות מקצועיים ויעילים לטווח ארוך

תיקון נזילה שבאה לידי ביטוי במים כלואים מתחת לריצוף כולל שני מרכיבים עיקריים: קודם כל ייבוש, כלומר ביצוע פעולות שיאפשרו לכל המים הכלואים להתאדות החוצה - לרוב באמצעות מכשירים ייעודיים. השלב הבא הוא איטום מחדש של כל המקומות שהתגלו בהם כשלים באיטום, בין אם מדובר באיטום בתוך הדירה ובין אם יש צורך לבצע איטום בקירות חיצוניים, וזאת על מנת שהבעיה לא תחזור על עצמה.