לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

רטיבות בקיר

למה יש רטיבות בקיר – כל הסיבות האפשריות

למה יש רטיבות בקירות של הבית, באמבטיה, בקירות החיצוניים, מתחת לחלון ובקירות גבס שבמרתף? לכל מקרה שכזה יש סיבות משלו, ואתם מוזמנים ללמוד את כולן וגם לגלות איך לטפל בהן.

הנה עובדה פשוטה: לא אמורים להיות קירות רטובים בבית שלכם. כן, יש לפעמים רטיבות בשירותים אחרי מקלחת חמה וארוכה, אך הסימנים לרטיבות הזו נעלמים כבר עד שאתם מסיימים לייבש את השיער. לא אמורים להיות כתמים או עובש בקירות, ובטח ובטח שלא אמורים להיות אזורים לחים בקירות הפנימיים אחרי שיורד גשם כבד. אם יש לכם רטיבות בקיר באופן קבוע, שמתבטאת בצורת "הזעה" של הקיר, אזורים מתפוררים או לחים על הקיר או כתמים כהים, עליכם לטפל בה מהר, כי הנזק רק יחמיר ויצריך הוצאות כבדות יותר בהמשך. בשביל לטפל בבעיה כמו שצריך, עליכם קודם כל להבין מה המקור שלה, ואלו יכולות להיות הסיבות לרטיבות שבקירות שלכם.


לא יודעים למה יש לכם רטיבות בקיר?
זיהוי מקור הרטיבות בקירות + תיקון
ניסיון של למעלה מ-15 שנה בתחום
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו:
 
055-9378-500

 רטיבות בקיר

ממה נגרמת רטיבות בקיר אמבטיה?

נתחיל עם הבעיה הידועה ביותר – הרטיבות בחדר האמבטיה. לא מדובר בבעיה של ממש, כי החדר הזה מועד להתעבות של מים שמתאדים אחרי שאתם מתקלחים. כשהאדים מהמקלחת נוגעים במשטח קר, כמו קיר או תקרה, הם עוברים למצב צבירה נוזלי וגורמים לתופעת הרטיבות.

כדי למנוע רטיבות בקירות במקלחת מומלץ לפתוח חלון כשאתם מתקלחים ולהפעיל ונטה אם יש לכם, או לרכוש אחת ולהתחיל להשתמש בה. אם אין באפשרותכם לנצל את הפתרונות האלה או שאפילו הם לא עזרו, עליכם לנגב עם מגבת את הקירות אחרי כל מקלחת כדי שלא יתפתח בהם עובש. נציין כי יש צבעים לקירות שמיועדים לחדרים לחים, והם מסייעים במניעת עובש, לכן מומלץ להשתמש בהם לצביעת קירות חדר האמבטיה.


למה יש רטיבות בקיר פנימי שאינו חדר אמבטיה?

עכשיו אנחנו מסתכלים על בעיה אמיתית – רטיבות בקירות שלא אמורים להיות אפילו לחים. הפרשי טמפרטורה בין הפנים לחוץ הבית עלולים לגרום להתעבות מים על הקירות, אך זה לא קורה הרבה בישראל מאחר והטמפרטורות ברוב הארץ לא יורדות עד כדי כך למטה. לכן הסיבה הסבירה יותר היא נזילה סמויה, ובמילים אחרות – רטיבות בקירות פנימיים מסמלת על בעיית אינסטלציה חמורה.

מנגד יתכן שהבעיה היא איטום קירות או גג כושל שגורם לחדירת מים כבדה אל הקירות הפנימיים של הבית, אך יכול להיות גם שהאיטום בסדר גמור, והבעיה היא בעצם במרזב שלא מבצע את עבודתו כמו שצריך. כך או כך, כדאי מאוד להזמין אותנו – חברת הראשון באיטום – לאיתור התקלה. אנחנו משתמשים במצלמה תרמית כדי לאתר נזילות בתוך הקירות וגם עולים על הגג כדי לבדוק את איכות האיטום הקיים.

 

מה גורם לבעיית רטיבות בקיר חיצוני?

רטיבות בקירות החיצוניים נגרמת לרוב מאותן סיבות בדיוק של הרטיבות בקירות הפנימיים. יתכן שיש נזילה סמויה מתחת או בסביבת הקיר, ויתכן שמי הגשם חודרים לתוך הקיר והוא אינו אטום כהלכה. אם ישנה צמחייה שצומחת בסביבת אזורים לחים בקיר החיצוני, זה סימן לרטיבות חמורה שקיימת כבר זמן מה ומצריכה טיפול דחוף.

עוד מקרה שמצריך טיפול דחוף הוא רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף שמחופה בקרמיקה. אם הבניין נבנה לפני יותר מ-10 שנים, הקרמיקה יכולה להתחיל להתפורר וליפול עקב הרטיבות, מה שמסכן עוברי אורח או כלי רכב שחונים מתחת לבניין.

 

מה מוביל לבעיית רטיבות בקיר מתחת לחלון?

פרט לחדר המקלחת, מקום נוסף בבית שבו עובש יכול להתפתח בקלות הוא האזור שמתחת לחלון. האזור הזה מועד לרטיבות ממספר סיבות, אולם בעיקר ממי גשמים שחודרים דרך החלון ומטפטפים ממנו על הקיר. במקרה שכזה יש לבחון את החלון ולבדוק כיצד צריך וניתן לשפר את הרמה של איטום חלונות בבית.

יחד עם זאת יכולה להיות גם סיבה נוספת של רטיבות בקיר למטה בחלון, והיא הפרשי טמפרטורה קיצוניים בין פנים לבין חוץ הבית. כשהחלון סגור בחורף והחימום עובד בבית, יכולה להיאגר עליו לחות שמטפטפת למטה על הקיר ויוצרת רטיבות. עם זאת, זה נדיר מאוד בישראל, לכן סביר להניח שזו לא הסיבה.


למה נוצרת רטיבות בקיר גבס במרתף?

בעיית קירות הגבס הרטובים מוכרת לנו, חברת הראשון באיטום, מאוד – בעיקר ממרתפים שהפכו ליחידות דיור. גבס הוא לא חומר עמיד כמו בטון או עץ, והלחות שבמרתף יכולה לגרום לו לנזקים רציניים לאורך הזמן ואף להפוך אותו למועד לטרמיטים. המרתף גם מועד יותר לנזקי רטיבות רציניים עקב בעיות אינסטלציה, כשהוא נמצא מתחת לכל הצינורות שעוברים בבית שלכם, והמים יכולים לחלחל עד אליו.

רטיבות בקירות גבס מצריכה תיקון לקיר והחלפת החלקים הרטובים שבו, מכיוון שהחומר כבר נהרס ואין שום דרך להחזיר אותו לקדמותו מבלי להחליף אותו. זו כלל לא בעיה עבור איש מקצוע מנוסה, וזה גם לא אמור להיות יקר מדי.

שאלות ותשובות בנושא רטיבות בקירות

בסופו של דבר הרטיבות יכולה לפגוע ביסודות של הבית ולגרום לקירות להתפורר ולפתח עובש שמסוכן לבריאות. הרטיבות שבקירות גם מושכת חרקים ומזיקים לבית שלכם.
אם הקיר קצת נרטב, ייבשו אותו כמה שיותר עם מגבת, פתחו את החלונות והפעילו מאוורר בחדר כדי שתהיה זרימת אוויר טובה. אפשר להשתמש גם במייבש שיער כדי לייבש את הקיר.
כשמתחיל להתפתח עובש על הקיר או כשהקיר מתחיל להתפורר, זה סימן לכך שבעיית הרטיבות היא חמורה ושיש לטפל בה בהקדם.
אם קיר הגבס נרטב מעט, הוא קצת ישנה את צבעו אבל ישרוד את הנזק. אם הקיר נרטב הרבה צריך יהיה להרכיב אותו עם גבס חדש ויבש.