לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איטום מקלחת

למה לאטום מקלחת עם הראשון באיטום?

איטום מקלחת זה שלב חשוב בשיפוץ, ואי אפשר להתחיל ליישם רצפות לפני שמסיימים איתו. זהו שלב ארוך שמצריך עבודה וידע מקצועיים, ואם הוא לא מתבצע כמו שצריך השיפוץ כולו עלול להיהרס. בנוסף, יש לעשות חידוש איטום מקלחת אחת לזמן מה, אך כיצד מוודאים שמוצאים את קבלן האיטום הזול ביותר שלא עובד עליכם במחיר?


איטום מקלחת לפני ריצוף ואחרי ריצוף כולל פתח ניקוז!
מחיר הכי זול - בהתחייבות!
שירות מקצועי עם אחריות מלאה
שירות בפריסה ארצית

לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו: 055-9378-500

איטום מקלחת

התשובה היא בעזרת השירות החינמי שלנו כאן באתר הראשון באיטום. אנחנו משווים בשבילכם בין מחירים של קבלני איטום מומלצים בעלי ניסיון של למעלה מ-15 שנים בתחום, ואתם מקבלים ישירות לנייד הצעות מחיר משתלמות, תוך דקות ספורות. השירות שלנו זמין עבורכם 24 שעות ביממה וניתן ללא התחייבות – אתם רק חוסכים ומרוויחים!

החשיבות הרבה של איטום חדר רחצה

בניגוד לאיטום של קירות חיצוניים או תקרות, שבו המטרה היא לא לאפשר למים לחדור או לחלחל דרכם לתוך החלל שבו אתם חיים, האיטום של חדר המקלחת נעשה פחות בשבילכם, אלא בעיקר בשביל השכנים שלכם או התשתיות שנמצאות מתחת לחדר המקלחת. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה שהשכן שנמצא תחתיכם יעלה אליכם ויודיע שהתקרה שלו רטובה או שתגלו שנאגרו מים מתחת לחדר המקלחת ושכעת הורסים אט אט את התשתית שעליה בנוי הבית. לכן כשמשפצים את הדירה, אין לזלזל בשלב של איטום מקלחת לפני ריצוף, משום שכל עוד אוטמים בזמן, חוסכים הרבה מאוד כסף וכאבי ראש בהמשך.

חשיבות איטום מקלחות וחדרי רחצה באופן קבוע

יש מספר סיבות שבגללן חשוב לאטום את המקלחת באופן קבוע:

1.מניעת נזקי רטיבות: שלא כמו שאר חלקי הבית, המקלחת חשופה למים ורטיבות באופן קבוע, ולכן האיטום שבה נשחק מהר יותר.

2.מניעת עובש: ככל שהרטיבות בעייתית יותר ולא מטופלת, כך סביבת המקלחת תהיה מתאימה יותר להתפתחות עובש בקירות וברובה.

3.הארכת חיי האריחים והרובה: כימיקלים שמצויים בסבון מזיקים מאוד לאריחים מסוימים ולרובה, ואפשר למנוע את הנזק הזה אם מזמינים חברה לאיטום מקלחות בזמן.

4.שיפור מראה המקלחת: כדי לאטום מחדש את האריחים צריך להסיר את הרובה הקיימת, מה שמסייע להפוך את המרווח בין הרצפות לנקי ואסתטי יותר.

מה קורה אם לא עושים איטום מקלחת לפני ריצוף

במידה ולא דאגתם לאטום את קירות המקלחת לפני שריצפתם אותם, אתם תיתקלו בבעיות שונות בהמשך, כמו נזק למבנה הקירות או התפתחות של עובש. האיטום שנעשה על הרצפות אמנם מונע חדירת נוזלים לקיר, אך לאורך הזמן הרובה עלולה להיחלש, ואם לא תדאגו לחדש אותה בזמן, לא יהיה לכם קו הגנה נוסף נגד רטיבות בקיר אם הוא לא אטום בעצמו.

חומרי איטום חדר אמבטיה

האיטום בחללים רטובים, כמו חדרי מקלחת, הוא שונה מכל איטום אחר שקיים. אלו הם החדרים המועדים ביותר לזליגות מים והיווצרות של אדים, לכן צריך לאטום לא רק את הקירות, אלא גם את התקרה, הרצפות, רצפת המקלחון וכמובן שסביב האמבטיה עצמה. לכן יש חומרים שונים ורבים לביצוע העבודה, וחומר שמתאים לאיטום התקרה לא יתאים לעבודת איטום פתח ניקוז במקלחת. אז באילו חומרים משתמשים כדי לאטום חדר אמבטיה? לפניכם רשימה חלקית וקטנה שמציגה כמה מהם.

שם חומר האיטום

תיאור החומר

אלסטומיקס מהיר ייבוש של פזקר בע"מ

חומר ביטומני דו-רכיבי למריחה שמתייבש מהר ומשמש לאיטום רצפות

אלסטופז 2000 של פזקר בע"מ

חומר איטום רצפת חדר אמבטיה משחתי ביטומני ששובח בפולימר אלסטומרי

בטומסטיק של ביטום בע"מ

מסטיק ביטומני גמיש שניתן למרוח או להתיז לאיטום רצפות

ביטומסיל של ביטום בע"מ

חומר צמנטי בעל מרקם משחתי לאיטום קירות

הידרוסיל לבן או אפור של שרפון / טמבור בע"מ

חומר איטום קירות חדר אמבטיה צמנטי הידראולי חד רכיבי

סילר CT 10 של שרפון / טמבור בע"מ

סילר דוחה מים שמתאים לאיטום רצפות

איך עושים איטום חדר אמבטיה?

האיטום היעיל ביותר מתבצע עוד לפני שמרצפים את חדר האמבטיה, ולמעשה לא ניתן לדלג על כך כשבונים חדר אמבטיה או משפצים את הבית. יש שני שלבי איטום מקלחת עיקריים – יצירת תשתית לאיטום ויצירת האיטום עצמו – שאותם צריך לבצע כמו שצריך בנפרד על מנת שיעבדו כמו שצריך, שכן כשאחד מהם לא מתבצע כהלכה, השני נפגע.

· מקבעים את צנרת המים והניקוז בעזרת ביטון עם טיט צמנטי משופר, יוצרים שיפועים קטנים ומחליקים את החומר.

· מרביצים טיט צמנטי משופר בעובי 2-3 מ"מ על גבי הקירות.

· אחרי יום אחד מרביצים שכבה שנייה של טיט צמנטי משופר באותו עובי, ושומרים על הקיר לח למשך 3 ימים כדי לחזק את תכונות הבטון.

· איטום סף מקלחת יתבצע כעת על ידי מריחת שתי שכבות של טיח אוטם על הקירות באזורים הנדרשים.

· יוצרים רולקות במפגשים שבין הקירות לרצפה.

· מבטנים סרגל פליז או אלומיניום לאמבטיה שיהיה צמוד לריצוף.

· מחכים 10 ימים שכל החומרים יתייבשו היטב.

שלב שני: האיטום עצמו

· מורחים חומר איטום כמו "מסטיגום פריימר" של ביטום על הרצפה והרולקות לגובה של 30 ס"מ. בסביבת האמבטיה מורחים את החומר כך שיגיע לגובה של 20 ס"מ מעל לפני האמבטיה, ומחכים לייבוש במשך 6-8 שעות.

· מורחים שכבה שנייה של חומר על הרצפה והרולקות ומחכים 24 שעות עד שהכול יתייבש.

· מפזרים חול, מרצפים ואוטמים את הריצוף.

· בדיקת ההצפה תיעשה לאחר שלושה ימים עד שבוע, בהתאם לסוג החומרים שבהם ישתמש קבלן האיטום.

במקרה של איטום מקלחת מרוצפת יהיה צורך לעשות רק תיקוני רובה ולמרוח חומר איטום על הרצפות, כמו "סקרמו טרצה" של חברת וינקלר. במקרים שבהם ישנה בעיה חמורה של רטיבות, יהיה צריך להסיר את הריצוף הקיים ולבצע איטום כפי שתואר בשני השלבים.

כמה עולה לאטום חדר אמבטיה?

אחרי שערכנו סקר בין נותני השירות המומלצים ביותר בתחום האיטום, הצלחנו להרכיב עבורכם מחירון איטום מקלחת שכולל את המחירים הזולים ביותר שניתן לצפות להם. אלו הם אותם המחירים שתוכלו לקבל מקבלני האיטום המומלצים שלנו, וכמותם לא תמצאו אצל שום חברת איטום אחרת בארץ.

 

סוג העבודה

עלות איטום חדר אמבטיה

כמה עולה לאטום רצפת מקלחת

איטום של רצפת מקלחון קיים

החל מ-75 ₪ למ"ר

מה מחיר איטום קיר בחדר אמבטיה?

המחיר הוא לכל סוגי הקירות, כולל גבס ובלוק

החל מ-140 ₪ למ"ר

כמה עולה לאטום אמבטיה אקרילית

לאיטום עם חומר סיקה

390 – 240 ₪

מהי עלות איטום ברז אמבטיה?

איטום סביב הברז והצנרת

190 – 140 ₪

מה מחיר איטום כיור בחדר מקלחת?

איטום עם סיליקון או סיקה

340 – 190 ₪

מהי עלות אטימת מקלחת לפני ריצוף?

המחיר כולל חומרים

החל מ-90 ₪ למ"ר

כמה עולה אטימה בין האמבטיה לקרמיקה?

לאיטום עם סיליקון בין הקיר לאמבט

290 – 140 ₪

כמה עולה לאטום תקרת מקלחת?

איטום עם צבע שמונע חדירת אדים ונוגד עובש ופטריות

החל מ-85 ₪ למ"ר

 

האם איטום מקלחת מרוצפת מצריך פירוק של הקרמיקה?

כל עוד לא קיימות נזילות בעייתיות והרצפות והרובה שלמים ובמצב טוב, אין שום סיבה להרים את הריצוף ולאטום מחדש מחתחתיו. האיטום נעשה לאורך החריצים שבין הרצפות, והוא לא מצריך מאיתנו להרים אותם או בכלל להזיז אותן ממקומן. עם זאת, כן תצטרכו להזמין איטום בתדירות גבוהה כדי לוודא שמים לא יחלחלו דרך הרובה שנשחקת לאורך הזמן.

באיזו תדירות עושים איטום רצפת מקלחת?

תדירות האיטום משתנה בהתאם למספר גורמים:

אריחים ברצפת המקלחת עצמה: המים והסבון שוחקים את הרובה באופן קבוע ומכתימים אותה עם הזמן. לכן צריך לחדש אותה אחת לשנה-שנתיים, אך אם אתם מבחינים בסימני שחיקה קודם לכן, כדאי עוד לפני.

ריצוף מחוץ למקלחת: הרצפה שבחוץ לא נחשפת באותה רמה למים ולחות, ולכן אפשר לחדש ולאטום בה את הרובה אחת ל-3 עד 5 שנים. אם הלחות היא ממש מינימלית, אפשר להסתפק גם באחת ל-5 עד 10 שנים. שימו לב שהמלצות אלה נכונות במקרה של איטום קרמיקה במקלחת. אבן טבעית יש לאטום אחת לשנה-שנתיים.

ריצוף במקלחות ציבוריות: באזורים שבהם יש תעבורה גבוהה תהיה גם שחיקה מהירה יותר של האיטום. יש לאטום את הרצפה במקלחות עצמן אחת לשנה, ומחוץ למקלחות אחת לשנתיים-שלוש.

כל כמה זמן עושים איטום קירות מקלחת?

מאחר שחדר המקלחת הוא חדר לח, הרטיבות שקיימת בו פוגעת לא רק ברובה שברצפה, אלא גם בזו שבקירות, ולמעשה סביר להניח שתראו יותר בעיות רטיבות בקירות מאשר ברצפה. על כן, אם אתם מזמינים חברת איטום מקצועית שתסייע לכם לאטום את הרצפה במקלחת, מומלץ שעל הדרך תבקשו ממנה לבצע גם איטום קיר מקלחת, ויתכן שהיא תציע זאת כבר מעצמה כשתראה את הנזקים שקיימים בחדר האמבטיה שלכם, אם יש כאלה.

איטום מקלחת בסיקה באופן עצמאי – האם זה מומלץ?

יתכן שתתפתו לאטום את המקלחת שלכם בעצמכם בעזרת חומרים שתוכלו לרכוש לבד, כמו למשל סיקה, אך לא מומלץ שתנסו את זה ללא עזרה מקצועית. אמנם החומר מומלץ, אך ישנן גם טכניקות והכנות שצריך לבצע כדי שהעבודה תהיה מוצלחת ועל מנת שהאיטום יחזיק לטווח ארוך. חברת איטום מומלצת תוכל לוודא שהעבודה תתבצע בסטנדרטים גבוהים, ואם אתם מעוניינים לרכוש חומרים לבד כדי לחסוך במחיר, בהחלט נוכל לבוא לקראתכם ולהקל על התקציב שלכם בכל צורה שתבחרו.

 

שאלות ותשובות

המקלחת היא החדר הכי מועד לרטיבות בבית שלכם, והמקלחת עצמה היא מקום רטוב בעת השימוש בה. איטום מהווה מחסום שלא מאפשר למים לעבור דרכו לשאר חלקי המבנה.
פסי הרובה, משטחי אריחים, פינות בין קירות ובין הקירות לתקרה ולרצפה, חריצים ופתחים סביב גופי תאורה או כל אלמנט שקבוע בקיר המקלחת, כמו ראש מקלחת.
יש חומרים רבים ומגוונים שבהם ניתן לאטום את המקלחת: סיליקון, לטקס וחומרים צמנטיים וביטומניים.
משך הזמן משתנה בין חומר לחומר, אך בדרך כלל מספיקות מספר שעות כדי לאפשר לו להתייבש. במקרים מסוימים תידרשו להמתין מספר ימים לפני שתוכלו להתקלח, למשל אחרי התקנת רצפות.