לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

רטיבות מעל הפנלים

מאיפה צצה רטיבות מעל הפנלים ואיך פותרים את הבעיה?

רטיבות מעל הפנלים מכונה בשפה המקצועית "רטיבות קפילארית". השם אמנם מורכב, אבל התהליך עצמו פשוט: ברוב המקרים הבעיה מתחילה בגלל מים הכלואים מתחת לרצפה. למים אין לאן להתאדות, אז הם מספיגים את החול שמתחת למרצפות ולאחר מכן מתחילים לטפס במעלה הקירות. לכן, ברטיבות שמקורה ברצפה המקום הראשון שבו נזהה סימני רטיבות הוא מעל הפנלים.

 

גיליתם לפתע רטיבות מעל הפאנלים בבית?
אנחנו כבר בדרך כדי לפתור את הבעיה!
איתור רטיבות עם ציוד מקצועי
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו:
 
055-9378-500


רטיבות מעל הפנלים

מה עושים כשיש רטיבות מעל הפנלים בחורף?

גורמים אפשריים נוספים לרטיבות מעל הפנלים בחורף הם פגיעה בצנרת. בעונת החורף, מרבית המקרים של רטיבות קפילארית נובעים דווקא מליקויים באיטום, שגורמים לחדירת מי גשמים לתוך הבית.

הטיפול ברטיבות מעל הפנלים נעשה בשלושה שלבים:

1. איתור המקור לתקלה באמצעות סימנים בשטח או מצלמה תרמית.

2. תיקון הבעיה עצמה וייבוש המים הכלואים.

3. תיקונים קוסמטיים ברטיבות כולל הסרת העובש, החלפת הפנלים במקרה הצורך ותיקוני צבע.

 

סימני רטיבות מעל הפנלים בקיר שאסור להתעלם מהם

ישנם כמה סימנים המעידים על רטיבות מעל הפנלים:

עובש בסביבת הפנלים

טיח מתפורר

קילופי צבע

התנפחות של הקיר

הרס הפנלים

הרס של המשקופים והריהוט הצמודים לקיר

כל אחד מהסימנים הללו צריך להדליק נורה אדומה. ראשית, העובש הנלווה לרטיבות מהווה סכנה בריאותית לבני הבית. שנית, ככל שהתקלה נמשכת זמן ארוך יותר ללא טיפול, הנזקים גדלים והתיקון הנדרש מתייקר.

 

איך לתקן רטיבות מעל הפנלים – מטפלים בבעיה מן היסוד

רטיבות מעל הפנלים היא רק סימפטום לבעיה, ולא הבעיה עצמה. לכן, עוד לפני שנבצע תיקון רטיבות מעל הפנלים, עלינו להבין מה גורם לה. הסיבות הנפוצות ביותר לרטיבות מעל הפנלים הן בעיות באיטום או פיצוץ בצנרת. האזור שבו נמצאת הרטיבות והעונה בשנה יכולים לרמוז לנו על מקור הבעיה: רטיבות שמתרחשת דווקא בחורף, מעידה במקרים רבים על כשלים באיטום וחדירת מי גשמים מבחוץ, דרך היסודות או הקיר החיצוני. במקרים אחרים, המקור לרטיבות נובע מתקלה באיטום של חדר האמבטיה, במקרה כזה נזהה רטיבות בקיר המשותף לחדר האמבטיה. בשני המקרים האלה, צריך לפנות לקבלן איטום לצורך בדיקה יסודית ותיקון הבעיה.

אגב, לא תמיד הסיבה לרטיבות קשורה אלינו: בבנייני דירות בעיית הרטיבות יכולה להגיע מהשכן שמתגורר מתחתינו. במידה ויש אצלו בעיית רטיבות שאינה מטופלת לאורך זמן, המים יכולים לחלחל למעלה עוד לקומה שלנו.

ומה עושים כשלא מצליחים למצוא את מקור הנזילה? במקרה כזה, צריך להיעזר במאתר נזילות מקצועי שיגיע עם מצלמה תרמית, או ביועץ איטום.


כמה עולה תיקון רטיבות מעל הפנלים ואיך להוזיל עלויות?

המחיר לתיקון רטיבות תלוי בסוג התקלה ובהיקף שלה. המחיר לביקור של קבלן איטום עומד על כמה מאות שקלים, ומחיר התיקון עצמו עולה בהתאם למידת המורכבות שלו. קחו בחשבון שאין דרך חיצונית לטפל ברטיבות מעל הפנלים – מריחה של שכבת צבע חדשה תחזיק מעמד זמן קצר, אבל כל עוד התקלה לא מטופלת מן היסוד הרטיבות תחזור במהירות. אחת הדרכים להוזיל עלויות בסכום של עד 20% הן לטפל בבעיות האיטום כבר בקיץ, אז קבלני האיטום פנויים יותר לעבודה.


איך לטפל ברטיבות מעל הפנלים בקיר אחת ולתמיד? פונים למומחים!

בכל מקרה שבו אתם מזהים סימני רטיבות מעל הפנלים בקירות הבית – אל תחכו שהבעיה תגדל עוד ועוד, פנו בהקדם האפשרי לעזרה מקצועית. אם אנשי המקצוע שהזמנתם עד עכשיו לא הצליחו לפתור את הבעיה, אל דאגה. אצלנו באתר הראשון באיטום תוכלו לבחור מתוך מאגר גדול, הכולל את מיטב קבלני ויועצי האיטום בארץ במחיר הוגן לכל כיס.