לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם:
טלפון:
יישוב:
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איטום מרפסת

איטום מרפסת בשירות מהיר ויעיל - באחריות!

לא משנה אם אתם צריכים לבצע איטום מרפסת שירות או מרפסת שמש, מומלץ מאוד שלא תנסו לעשות זאת בעצמכם. יש כל כך הרבה דגשים שחשוב להתייחס אליהם בתהליך העבודה, וכל שגיאה קטנה יכולה להשאיר אתכם עם נזילה חמורה הרבה יותר ממה שהייתה לפני שהתחלתם.

עם זאת אנחנו בטוחים שאתם רוצים להשיג את המחיר הזול ביותר עבור האיטום של המרפסת שלכם, ולכן כאן באתר הראשון באיטום אנו מציעים לכם שירות חינמי למציאת קבלני האיטום הזולים ביותר בארץ. אנחנו משווים עבורכם בין מחירי הקבלנים המנוסים והמומלצים ביותר ומציעים לכם את המחירים הזולים שלהם, ואתם בוחרים עם מי אתם רוצים לעבוד. אתם תגלו שלאטום את המרפסת שלכם ממש לא יצריך מכם להוציא את כל הכסף שחסכתם לחופשה הבאה שלכם בחו"ל.


איטום מרפסות שמש מרוצפות ולפני ריצוף בבניין משותף!
החל מ-40 ש"ח למטר
שירות בכל הארץ!
15 שנות ניסיון
אחריות על כל עבודה דרכנו

לקבלת הצעת מחיר חייגו: 055-9378-500

איטום מרפסת


איך אוטמים מרפסת?

יש יותר מדרך אחת לאטום מרפסת, אך כל אחת מהדרכים מתאימה למקרה אחר, לכן הבחירה בשיטה המתאימה לא תמיד תהיה בידכם. זה אומר שאתם לרוב לא תוכלו לקבוע את העלות של האיטום כך שיהיה זול או יקר יותר, אך קבלן איטום מטעמנו תמיד יספק לכם את כל האפשרויות שעומדות בפניכם וייתן לכם לבחור את האחת שמתאימה לכם אם אכן יש אפשרות לכך. אז איך בוחרים בשיטת האיטום הנכונה והמתאימה?

לפניכם 3 שיטות לאיטום מרפסת, יחד עם שלבי העבודה והדגשים שנוגעים אליהם.

שיטת האיטום

שלבי איטום מרפסת 

דגשים בנוגע לשיטות האיטום

איטום מרפסת ללא פירוק רצפות

 

חורטים בעזרת משחזת את הפוגות, יוצרים רווחים בין הרצפות ברוחב של 4-5 מ"מ ועומק של 3 מ"מ וממלאים את המרווחים עם רובה איפוקסית. באזורים שבהם הקיר והרצפה נפגשים מורחים פוליאוריטן.

זוהי השיטה הזולה ביותר לאיטום, אך יתכן שהיא לא תצליח לאטום את המרפסת שלכם כמו שצריך, והיא מומלצת אך ורק כשאין רובה בין הרצפות וכשמוקדי הנזילות בבית אינם גדולים.

איטום מרפסת עם פירוק רצפות והרכבה מחדש

מפרקים את כל הריצוף, כולל המילוי שתחתיו, אוטמים עם יריעות ביטומניות ומרכיבים מחדש את כל הריצוף או ריצוף חדש

המחיר של השיטה הזו יקר יותר, אך היא מספקת פתרון ארוך טווח ל-10 שנים לפחות עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

איטום מרפסת עם יריעות ביטומניות על גבי ריצוף

פורשים יריעות ביטומניות ישירות על הריצוף הקיים, בלי לפרק אותו, ולאחר מכן מרצפים מחדש, או שמנגד, אם התבצע איטום מרפסת בקומת קרקע, ניתן להניח על היריעות דשא סינתטי

המחיר של השיטה הזו זול מאוד, אך היא לא תמיד אפשרית משום שצריך לוודא שיש הפרשי גובה מתאימים בין מפלס הפנים והחוץ שמאפשרים לעשות זאת.

 

איטום מרפסת גדולה של בית פרטי ללא הרמת ריצוף - לפני ואחרי

איטום מרפסת ללא הרמת ריצוף


דברים שצריך לדעת בנושא איטום מרפסת עץ

לא ניתן לאטום מרפסת עץ באותה השיטה שבה משתמשים לאיטום רצפות; העץ הוא גמיש הרבה יותר ואי אפשר גם לזפת אותו משום שזה יהרוס את כל השכבה העליונה שלו. לכן הפתרון היחידי הוא שימוש ביריעות, ואם המרפסת שלכם בנויה מלוחות עץ, יש שימליצו לכם ליישם יריעות PVC במקום יריעות ביטומניות לאטימתן. הסיבה לכך היא שיריעות ה- PVC לא צמודות לתשתית, ועקב כך תזוזות בעץ לא יגרמו לתזוזה של שכבת האיטום. מנגד, אטמים מומחים יוכלו לספר לכם שדווקא חופש התנועה של ה-PVC הוא זה שעלול לגרום לעץ להפוך להיות לא יציב בהמשך.

על כן הדבר הראשון שחשוב לוודא במרפסות עץ זה שהעץ מחוזק ומעוגן היטב, וכשזה כך, זה לא משנה אם משתמשים ביריעות PVC או ביריעות ביטומניות – אך כמובן שמומלץ יותר להשתמש ביריעות ביטומניות. למה? כי כל כשל קטן ביריעות PVC יגרום לכך שהן לא יצליחו לאטום כמו שצריך את המים, והיריעות הביטומניות לעומתן נחשבות לפתרון מומלץ יותר לטווח ארוך.

 

מה עושים בנוגע לניקוז?

אם אתם גרים בבית ישן, יכול מאוד להיות שמי הגשמים חודרים מתחת לרצפות ונשארים שם בלי שיש להם יכולת להתנקז. זאת משום שרק בשנים האחרונות החלו לבנות בתים עם נקז דו מפלסי, שמאפשר לקלוט מי גשמים שחודרים גם מתחת לשכבת הריצוף. אז מה עושים אם מבצעים איטום מרפסת גג מרוצפת בעזרת יריעות ביטומניות שמטרתן היא למנוע חלחול נוסף של מים? האם הנוזלים יאגרו עליהם?

ראשית, אם אין לכם נקז דו מפלסי, מומלץ להתקין אחד כזה, וקבלן האיטום יוכל ואף אמור לעשות זאת עבורכם בנוסף לאיטום של המרפסת. היתרון המשמעותי ביותר של הנזק זה שהוא עשוי מחומר שמיועד להחלמת יריעות ביטומניות, ועל כן איטום וניקוז מרפסת שנעשה בעזרתו הוא יעיל ב-100% הצלחה. אפילו אם הרטיבות תצליח לחדור לשכבת היריעות, היא תחלחל ישירות לניקוז, ואתם לא תצטרכו לדאוג מכך שיהיה עליכם להרים שוב את הריצוף בעוד כמה שנים כדי לתקן ליקויים באיטום. קבלן האיטום ידאג לכך שהמים לא יישארו עומדים ויזרמו לניקוז בעזרת שכבת חצץ דק "שומשום" או חול מיוצב.

 

באילו חומרים משתמשים לאטימת המרפסת?

הסיבה העיקרית לכך שצריך איש מקצוע מנוסה לאיטום מרפסות היא לא רק הידע שברשותו בנוגע לשיטות האיטום השונות, אלא גם בנוגע לחומרי האיטום שבהם יש להשתמש על פי תקן איטום מרפסת. יש חומרים שמתאימים יותר למרפסות שבהן יש אור שמש רב במהלך היום, בעוד שחומרים אחרים מתאימים למרפסות מוצלות באזורים קרירים, וזה רק קצה הקרחון בנוגע להבדלים שבין סוגי החומרים השונים לאיטום.

אספנו עבורכם כמה דוגמאות לחומרי איטום שבהם משתמשים אטמים באופן קבוע כדי שתוכלו להבין מה ההבדל בין כל אחד, וחשוב שתדעו שגם רשימה זו היא חלקית ואפילו לא מגרדת את כל סוגי החומרים שקיימים.

שם חומר האיטום

תיאור החומר לאטימת מרפסת

אלסטופז של פזקר בע"מ

חומר ביטומני בעל מרקם משחתי שאפשר למרוח או להתיז

אלסטקס 75/25 של פזקר בע"מ

ביטומן מנושף (שזה למעשה זפת) בעל דרגת קשיחות בינונית שמתאים ליישום מתחת לריצוף

אקווה טק של ביטום בע"מ

חומר פוליאוריטני על בסיס מים שנחשב ידידותי לסביבה – עמיד במיוחד לשמש ומתאים עבור איטום מרפסת לא מקורה

ביטוגם של ביטום בע"מ

יריעות ביטומניות עם פולימר SBS, שהוא סוג של גומי סינתטי שמתאים לאזורים עם טמפרטורות נמוכות

ביטומפלסט של ביטום בע"מ

יריעות ביטומניות ששובחו בפולימר APP, שהוא סוג של פלסטיק שמתאים לאזורים עם טמפרטורות גבוהות

מסטיגום ספיד של ביטום בע"מ

חומר ביטומנטי משחתי דו רכיבי שמתייבש מהר. עבור איטום מרפסת מסטיגום הוא לרוב הבחירה הנפוצה ביותר של קבלני האיטום

מסטיק MB של ביטום בע"מ

חומר לאיטום מרפסת מרוצפת קטנה שמתאים במיוחד למשטחים אופקיים


כמה עולה איטום מרפסת?

הגענו לרגע האמת שבו אתם מגלים כמה בעצם תצטרכו לשלם כדי לאטום את המרפסת שלכם. על מנת לפשט עבורכם את המידע הזה עד כמה שניתן, ערכנו סקר מקיף בין קבלני האיטום המומלצים והזולים ביותר בארץ והכנו עבורכם מחירון לאיטום מרפסות שכולל את כל סוגי עבודות האיטום האפשריות, פירוט עליהן ומחיריהן. מחירים שכאלה לאיטום מרפסות לא תמצאו בשום מקום אחר.

סוג העבודה

פירוט על העבודה

איטום מרפסת מרוצפת מחיר

מה מחיר איטום מרפסת ללא פירוק ריצוף

אוטמים בין הרצפות בעזרת סיקה, סילר ורובה עמידה למים, בלי ליצור בהן שינוי

170 – 40 ₪ למטר

כמה עולה איטום בין מרפסת לבית

האטימה מתבצעת בצדדים ובסף של הדלת למען מניעת חדירת מים מכל כיוון אפשרי

410 – 270 ₪

מה עלות איטום מרפסת מרוצפת קרמיקה בקירות

 

אוטמים בעזרת סילר כמו ננו סיל או מאסטר קיר, ואם מדובר בקיר חיצוני משתמשים בחומרים כמו מסטיקליר

220 – 140 ₪ למטר

כמה עולה לבודד חדירת מים בין המעקה של המרפסת לקיר ולכניסה

מדובר בטיפול נקודתי לתיקון ליקויים קיימים

400 – 360 ₪

מה מחיר אטימת מרפסת גג בדירת פנטהאוז

המחיר כולל פירוק והרכבה מחדש של הרצפות, והאטימה מתבצעת עם יריעות ביטומניות

630 – 450 ₪ למ"ר

כמה עולה איטום מרפסת על ריצוף עם סיקה

אטימה עם חומר איטום על בסיס פוליאוריטן של חברת Sika, כמו סיקפלקס או סיקה בונד

200 – 130 ₪

כמה עולה איטום סף מרפסת

מוסיפים פתח ניקוז או מגביהים את הסף

450 – 270 ₪

מה מחיר איטום מרפסת קונזולית

כל עבודת איטום יכולה להתבצע במרפסת קונזולית, אך תכלול תוספת מחיר בשל אופן בנייתה הייחודי, שמקשה על האוטמים ומגביל אותם

25% - 15% תוספת

מהי עלות ביקור קבלן איטום לבדיקת המרפסת

הקבלן יבדוק באופן יסודי את אטימות המרפסת וייתן לכם הצעת מחיר על המקום

כ-190 ש"ח


איך לזהות קבלני איטום מרפסות מקצועיים?

רבים חושבים שכשאנשי מקצוע מנסים לעבוד עליהם, הדבר מתבטא רק במחיר היקר שהם גובים, אך זה לא תמיד נכון. לפעמים קבלני איטום יגבו מכם מחיר זול ובה בעת יעשו שימוש בחומרים זולים שלא באמת יעזרו לכם, או אפילו יוותרו על שלבים קריטיים בתהליך האיטום. כשאתם מזמינים קבלן עבור איטום מרפסת שמש, שימו לב לדברים הבאים שעליכם לוודא:

1. ודאו שהוא משתמש ביריעות ביטומניות שאינן מזויפות – סביר להניח שקבלן האיטום יעשה שימוש ביריעות ביטומניות בעת עבודתו, ותוכלו לבקש ממנו לראות את תו התקן שעליהן על מנת לוודא שהן אכן מתאימות לשימוש.

2. ודאו שאתם מקבלים 10 שנות אחריות – אם קבלן האיטום פירק את הריצוף שלכם, עליו לתת לכם אחריות של 10 שנים על עבודתו. בכל מקרה אחר ככל הנראה לא תקבלו אחריות, גם מקבלני איטום אמינים.

3. ודאו שמתקינים אצלכם נקז כפול – במקרה של איטום מרפסת פתוחה וגם סגורה, תמיד צריך להתקין נקז כפול אם השתמשו ביריעות ביטומניות. בלעדי הנקז הכפול לא תהיה אטימה אמיתית, והנוזלים שיחלחלו דרך הרצפות פשוט יישארו בין שכבת הריצוף והיריעות.

 

דברים נוספים שכדאי לדעת על אטימת מרפסות

גם אם מצאתם את קבלן האיטום המומלץ ביותר, יש כמה דברים שצריך לוודא לפני ואחרי שיתחיל את עבודתו אם אתם אכן רוצים לראות תוצאות טובות. אלו הם הדברים האחרונים שאתם צריכים לדעת לפני שתזמינו קבלן איטום לבדיקת ואיטום המרפסת שלכם:

1. צריך לוודא שהשיפועים יהיו לכל הפחות בשיעור של 1.5% לכיוון הניקוז, כדי לוודא שהוא יקרה באופן תקין.

2. בסוף העבודה צריך להציף את המרפסת במים ולוודא שאכן לא חודרים נוזלים.

3. כל פתרון אחר שאינו פירוק רצפות, איטום והרכבתן מחדש הוא פתרון קוסמטי שיחזיק מעמד לזמן מועט מאוד. לכן עדיף לבחור בשיטת הפירוק ויישום היריעות, שאמנם יקרה יותר, אך גם מבטיחה את התוצאות הטובות ביותר.


בדיקת הצפה לאחר איטום מרפסות פתוחות

על מנת לוודא שהעבודה נעשתה כהלכה, אנחנו מבצעים בסיומה בדיקת הצפה – מציפים את הרצפה במים עד מעל לגובה הריצוף למשך 48 שעות. הבדיקה נעשית על פי תקן ישראלי 1476, והיא עוזרת לנו להבין האם ישנם כשלים באיטום, אותם נוכל לתקן במהירות לפני שייווצר נזק בעתיד. לאחר כל עבודת איטום מרפסות פתוחות צריכה להתבצע בדיקה שכזו, ואם לא, הדבר יתבטא בבעיות שיתגלו רק בהמשך – כשיתחילו הגשמים – ויצריכו תיקונים נוספים ויקרים. לכן אין לדלג על שלב בדיקה זה, והוא למעשה כבר כלול במחיר שאתם משלמים על האיטום.


איטום מרפסת חיצונית – האם חייב לפרק רצפות?

כדי לאטום את המרפסת באופן מוחלט, חובה לוודא שהעבודה נעשית כמו שצריך מ-א' ועד ת'. אם זו הפעם הראשונה שבה אוטמים את המרפסת, ובמיוחד אם כבר קיימת נזילות תחתיה שמגיעה לשכנים, חובה לאטום את המרפסת על פי תקן ישראלי 1752. תקן זה מגדיר מערכות איטום מרפסות חיצוניות פתוחות גגות שטוחים מבטון או בטקל עם יריעות ביטומניות. בנוסף, אם עבר יותר מעשרות מאז התקנת היריעות הביטומניות הקודמות, ייתכן שיהיה צריך לתחזק אותן. בכל מקרה אחר אפשר יהיה להימנע מפירוק הרצפות ולבצע איטום על גבי הרצפות עצמן.

 

שאלות ותשובות לפני שנזמין איש איטום

כן. ללא בדיקה זו, כשהיא מבוצעת על פי התקן הישראלי הרלוונטי, אין דרך לדעת בוודאות שהאיטום אכן מושלם. בשלב זה ניתן לתקן כל כשל בקלות ובמהירות – גילוי הכשל בעתיד יחייב לעומת זאת תיקונים מורכבים ויקרים.
בהתאם לגודל המרפסת, המצב הנוכחי שלה והשיטה שנבחרת לצורך האיטום. ניתן להשלים איטום מרפסת תוך מספר ימי עבודה בודדים ועם מינימום פגיעה בשגרה.
ניקוז דו מפלסי הוא ניקוז שקולט גם את מי הגשמים שמעל לריצוף וגם את אלה שמתחת לשכבה זו. הוספת ניקוז מסוג זה לאיטום מפחית את הסיכוי לנזילות והצפות למינימום ולמעשה כמעט לאפס. ריבוי אירועי מזג האוויר החריגים הופך את הניקוז הדו מפלסי למומלץ במיוחד.
לא. רק אם מדובר בחיפוי ראשוני, או כשישנה נזילה חמורה, איטום המרפסת כולל גם פירוק של החיפוי הנוכחי.