לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איטום רובה

איטום רובה ומניעת חדירה של רטיבות

אחת הבעיות שמתעוררות שוב ושוב הן בבתים פרטיים והן בבנייני מגורים משותפים היא החדירה של רטיבות מהגג או לתוך הרצפה. איטום רובה איכותי ומקצועי יפתור בדרך כלל את הבעיה בצורה טובה. המקצוענים של הראשון באיטום אמונים על איטום באמצעות רובה בחלקים ובמקומות שונים במבנה. מה זה בדיוק רובה? מה התועלת באיטום באמצעות רובה ומתי צריך את זה? אילו מקומות במבנה דורשים איטום באמצעות רובה איכותית? היכן אפשר למצוא קבלנים שיבצעו את מלאכת האיטום באופן מקצועי? את כל התשובות תוכלו למצוא כאן.

איטום באמצעות רובה בשיטות יעילות
מחיר הכי זול בארץ - בהתחייבות!
קבלני איטום מוסמכים עם ניסיון של 15 שנים
איטום רובה סיליקון, אקרילית ועוד
שירות בפריסה ארצית רחבה 


לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו לטלפון:
 055-9378-500

איטום רובה

איטום רובה – מה זה ואיך זה עובד?

רובה הוא חומר האיטום שנמצא בין אריחי קרמיקה, חרסינה וריצוף במבנה. איטום רובה במרפסת שמש מונע ממים שנמצאים במרפסת לחדור לתוך הרצפה. בקיץ אלה יכולים להיות המים של שטיפת המרפסת, ובחורף אלה יכולים להיות מי הגשמים, אם המרפסת איננה מקורה. ככל שאיכות הרובה טובה יותר, כך האיטום של האזור המוגן מפני חדירה של מים ורטיבות באופן כללי הוא טוב ויסודי יותר. הרובה חוסמת את חדירת המים למרווחים שבין אריחי הקרמיקה, החרסינה או השיש. חשוב לבצע עבודת איטום רובה סיליקון או רובה אחרת בצורה מקצועית. עדיף להשקיע באיטום מקצועי ולמנוע בעיה מאשר לפתור בעיה של רטיבות אחרי שכבר חדרה לתוך התקרה, הרצפה והקירות.

התועלת באיטום רובה ומתי איטום כזה נדרש?

התועלת באיטום רובה היא מניעת חדירה של מים לאזור האטום, כגון: מרפסות שמש, תקרות מרוצפות או מרצפות וקירות בבית במקומות שיש בהם לחות גבוהה או תנאים שעלולים לאפשר הצטברות של רטיבות. איטום רובה אקרילית נמנה עם סוגי האיטום היותר יעילים והוא מונע באופן מוחלט חדירה של רטיבות לאזור האטום. באשר למועד הרצוי לאיטום – אם איטום רובה בבית נדרש בחדרים פנימיים אין מועד רצוי, אלא כל זמן הוא הזמן הנכון. זאת משום שחדירת רטיבות מחדר האמבטיה לקירות הבית יכולה לגרום נזקים משמעותיים. איטום גגות מרוצפים, מרפסות שמש ומשטחי רצפה שמחוץ לבית כדאי לעשות לפני שעונת הגשמים מתחילה.

סוגים שונים של איטום באמצעות רובה

המונח רובה מתייחס לחומר האיטום שבו נעשה שימוש לאיטום מרפסות, גגות ומשטחי רצפה אחרים. בשנים האחרונות נוספו סוגים חדשים ומעניינים של רובה לאיטום. להלן סוגי חומר איטום קיימים:

רובה: הרובה היא חומר איטום מבוסס צמנט. מדובר בסוג של מלט, שהיתרון המשמעותי שלו הוא היכולת שלו למנוע מעבר של רטיבות ומים דרכו. בנוסף לתפקיד המשמעותי שלו, רובה מתאימה יכולה להשפיע גם על המראה הסופי של הקיר או הרצפה.

רובה אקרילית: מדובר ברובה המוכרת, בתוספת של חומר פולימרי וסיליקון. היעילות של רובה פולימרית במניעת רטיבות היא גבוהה מאד. בנוסף, הרובה מהסוג הזה היא אסתטית מאד.

הרובה האפוקסית: איטום באמצעות חומר רובה אפוקסי נועד גם הוא למנוע חדירה של רטיבות ולחות. מדובר בחומר שבשנים האחרונות הפך לידידותי יותר לסביבה וקל יותר לשימוש מאשר בעבר. במקומות שהרטיבות בהם גבוהה מאד נהוג לעשות שימוש בחומר האיטום הספציפי הזה.

דרכים שונות לביצוע איטום באמצעות רובה

באופן עקרוני, איטום באמצעות רובה הוא מלאכה הדורשת מיומנות רבה. במרבית המקרים מריחת הרובה מתבצעת על ידי קבלני איטום מנוסים בזהירות, תוך הקפדה על מריחת רובה בכל מקום. שיטה נוספת היא איטום רובה בהצפה – אחרי שמורחים את הרובה, בודקים את היעילות של האיטום באמצעות הצפה של החלל המדובר. באופן עקרוני, מדובר במלאכה מאד עדינה הדורשת שילוב של מיומנות, סדר ואחריות. זאת משום שאיטום שלא בוצע בצורה טובה לא יהיה יעיל. מספיק נקודה אחת שלא נאטמה כמו שצריך על מנת לאפשר חדירה של מים לתוך המבנה וגרימת נזקים משמעותיים.

מה צריך לעשות מומחה לאיטום?

איטום באמצעות רובה לגגות או למשטחים פנימיים הוא אחד המרכיבים היותר משמעותיים בדרך למניעת חדירה של מים אל מתחת למרצפות ולתוך הקירות במבנה. מומחה לאיטום חייב לזהות את הבעיות, אם ישנן, ולטפל בהן. במידת האפשר, ניתן לחדש את הרובה. ואולם אם המים חדרו אל מתחת למרצפות, הדבר הנכון לעשות הוא לחדש את הרובה. זאת אחרי פירוק המרצפות או אריחי החרסינה וטיפול בבעיית הנזילה שמתחת להן. המומחים של הראשון באיטום יבדקו את המצב ויפעלו בצורה הטובה ביותר להשגת איטום איכותי ומניעת חדירה של מים לאורך זמן.