לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איטום רצפה

איטום רצפה מעל או מתחת לריצוף

מאיזו סיבה יכולה להיאגר רטיבות מתחת לרצפות, מה עושים כדי לאטום את הרצפה, באילו חומרים משתמשים וכמה אמור לעלות השירות כשעושים איטום בזול? המשיכו לקרוא וגלו את הכול.

אפילו אם הבית שלכם מבוטח נגד הצפות, הדבר האחרון שאתם רוצים להתמודד איתו זה רטיבות מתחת לרצפות. במקרה שכזה יהיה צורך לפרק ולהחליף אותן, אך ניתן למנוע זאת כל עוד אוטמים את הרצפה בזמן. עם זאת, אנחנו בטוחים שאתם רוצים לחסוך כמה שיותר כסף באיטום, וכאן בפורטל הראשון באיטום נעזור לכם לעשות זאת בלי שתצטרכו להתפשר על איכות העבודה. קבלני האיטום שלנו מתמחים בכל סוגי עבודות האיטום, לרבות איטום רצפה תלויה, איטום לרצפות מרתפים, איטום ריצוף חצר ועוד, ואתם רק צריכים לבחור את הצעת המחיר שמתאימה לכם מקבלני האיטום המומלצים והמנוסים ביותר בארץ.


איטום ריצוף פנים וחוץ כולל הכל
איטום אחרי הנחת מרצפות החל מ-80 ש"ח למ"ר
מחיר הכי זול ומשתלם בארץ - בהתחייבות!
קבלני איטום מוסמכים עם ניסיון של 15 שנים
איטום רצפה בחדרי הבית, במקלחת, במרטף ועוד 
שירות בפריסה ארצית רחבה 


לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו:
 055-9378-500

איטום רצפה בזול

מה גורם לרטיבות מתחת לרצפות?

כשמדובר ברצפה שבתוך הבית, הגורם הראשון שצריך לחשוד בו הוא בעיה בצנרת. כל פגם קטן שגורם לדליפת מים מהצנרת עלול להוביל במהרה להופעת שלולית מתחת לרצפות, והדרך היחידה של המים לצאת משם היא על ידי חלחול אל תוך הטיח, ומשם הם יכולים להגיע גם לקירות ולגרום לרטיבות בקירות. זה נפוץ בעיקר בבתים שבהם יש צנרת ישנה שעשויה מברזל, או בתים שבהם לא נעשה איטום רצפת מקלחון כמו שצריך ולאורך הזמן המים נאגרו מתחת למקלחון.

עם זאת, גם בדירות חדשות יכולה להיווצר רטיבות מתחת לרצפות, אלא שבמקרה שלהן זה יהיה לרוב לא בגלל צנרת ישנה, אלא עקב סדקים בקירות החיצוניים של הבית. בבניינים שממוקמים ליד הים למשל, המלח שבאוויר גורם לקורוזיה בברזל שבתוך הבטון, מה שמוביל לסדקים שדרכם יכולים לחדור מי גשמים.

כמובן שגם הצפה בבית יכולה לגרום לרטיבות לחלחל אל מתחת לרצפות, אך כל עוד דואגים לעשות איטום על גבי ריצוף מבעוד מועד או אפילו לבצע איטום לפני ריצוף, אפשר למנוע נזק רציני שיצריך פירוק של האריחים ואיטום תחתם מחדש.

באזורים חיצוניים, כמו במרפסת או בגג למשל, הרטיבות יכולה להיגרם בעקבות מי גשמים. אם לא בוצע איטום רצפה במרפסת כמו שצריך עוד בשלב הבנייה ובה בעת ישנה בעיה בניקוז שבמרפסת שלכם – אתם תסבלו מרטיבות שיהיה צריך לטפל בה.

 

מתי עושים איטום על ריצוף קיים ומתי לא?

אולי נראה הגיוני לאטום כל רצפה וריצוף, ואכן האיטום יכול לסייע לשמור עליהם ועל המראה שלהם, אך הוא לא תמיד נדרש ולעיתים אף לא רצוי.

כן לאטום ריצוף קיים

לא לאטום ריצוף קיים

רצפה נבובית כמו אבן טבעית או בטון.

רצפה שאינה נקבובית כמו קרמיקה (יש רק לאטום סביבה עם רובה).

אזורים עם תעבורה גדולה של אנשים – מבואה, מטבח, שירותים ואמבטיה.

אזורים שעברו איטום לאחרונה ונמצאים במצב טוב.

חדרים שמועדים לרטיבות ולחות, כמו המרתף, חדר הכביסה והמקלחת.

לפני שעברו שנתיים מאז האיטום הקודם ואין נזקים או סימנים לשחיקת האיטום

רצפה שעברה הברקה וליטוש – לרוב האיטום הוא חלק מהתהליך.

רצפה הרוסה שנמצאת במצב גרוע – חייב להחליף את הרצפות.


איך עושים איטום לריצוף?

אם חשבתם שכדי לאטום ריצוף כמו שצריך חייב לפרק את הרצפות, אנחנו נפתיע אתכם ונגלה לכם שיש 3 דרכים שונות לביצוע עבודות איטום בתחום זה – לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות משלה, וקבלן איטום מומלץ מטעמנו יוכל לעזור לכם לבחור את האחת היעילה והזולה ביותר במקרה שלכם:

? איטום ריצוף פנים בין החריצים – האפשרות הזו היא הזולה ביותר והיא מסייעת למנוע חדירה של רטיבות דרך חריצי הרצפות. עם זאת, אם כבר קיימת רטיבות מתחת לריצוף, אי אפשר להשתמש בה לפתירת הבעיה.

? איטום על ריצוף קיים – איטום שכזה נחשב לשיטת איטום מתקדמת שמומלצת בעיקר לחללים חיצוניים, למשל כשאוטמים ריצוף במרפסות או גגות. עם זאת, כמו במקרה של השיטה הקודמת, גם כאן לא מדובר בטיפול ברטיבות שכבר קיימת מתחת לריצוף. יש לציין ששכבת האיטום עשויה להפעיל משקל על הרצפה ואף להגביהה אותה, וצריך לוודא שהתוספת הזו תעמוד בתקנים ההנדסיים של השטח שאותו אוטמים.

? איטום מתחת לריצוף – כאן למעשה עושים עבודת איטום קומפלט על ידי פירוק הרצפות, יישום חומרי איטום ולבסוף ריצוף מחדש. אמנם מחיר איטום רצפה בשיטה זו הוא יקר, בין היתר עקב הצורך בביצוע חציבות, הזמנת אריחי ריצוף חדשים, עבודת הריצוף עצמה ופינוי הפסולת, אך זהו הפתרון היעיל ביותר ולעיתים אי אפשר להימנע ממנו.

שימו לב שכשניגשים לאטום רצפה, לעיתים לא מספיק רק לאטום את הריצוף עצמו. אם מדובר ברצפה של חדר מקלחת למשל צריך לוודא גם כי איטום מחסום רצפה נעשה כהלכה – אם לא, אתם תסבלו מרטיבות מתחת לרצפות בעקבות גריפת מים ולא תבינו למה.

איך אוטמים על ריצוף קיים שלא מחייב איטום?

יש סוגים רבים של ריצוף שלא דורשים איטום עבור האריחים עצמם, למשל קרמיקה. אמנם לא צריך לאטום את האריח, מאחר שהוא לא נקבובי, אך בהחלט צריך לאטום בין האריחים עצמם. את זה עושים במחיר זול עם רובה פשוטה, וצריך לחזור על כך רק אחת לכמה שנים, בהתאם למצב הרובה לאורך הזמן.

 

חומרים מומלצים לאיטום מרצפות

יש מאות סוגים של חומרי איטום שונים, וכל אחד מתאים לסוג אחר של עבודה. אם מעניין אתכם לדעת אילו חומרים מתאימים למטרת איטום רצפה, לפניכם רשימה חלקית של חומרים שעליהם אנחנו ממליצים:

חומרים שמתאימים לאיטום ריצוף

פירוט ושימושים נוספים

היפרדסמו T של פולידן טכנולוגיות בע"מ

חומר איטום פוליאוריטני שקוף נוזלי שמתאים גם לעבודות איטום רצפת בטון.

ננו סיל של NTSI

סילר חדשני על בסיס ננו-מולקולות שמתאים לריצוף אבן ושיש, וכן לתשתיות מינרליות.

אלסטומיקס מהיר ייבוש של פזקר בע"מ

חומר ביטומני דו רכיבי שמתייבש מהר ומתאים בעיקר לצורך איטום רצפה במקלחת ומבנים תת קרקעיים.

MS פולימר סופר 8 של שרפון / טמבור בע"מ

דבק גמיש שמשמש בין היתר גם להדבקת פנלים, כחומר בידוד ולאיטום בין חריצי ריצוף.

אלסטופז 2000 של פזקר בע"מ

חומר משחתי ביטומני מושבח בפולימר אלסטומרי שמתאים לעבודות איטום רצפת מרתף או חדרים לחים (למשל לעבודות איטום בחדרי אמבטיה).

רובה אפוקסית של שרפון / טמבור בע"מ

חומר שמשמש לאיטום חריצים ברצפות – אותו יש לערבב עם בי.גי.רובה אפוקסית לקבלת אפקט האטימה.

הידרומסטיק של שרפון / טמבור בע"מ

חומר ביטומני משחתי שמשמש לעבודות איטום ריצוף חדרים רטובים (מתחת לריצוף), מבנים תת קרקעיים, מרפסות ועוד... 

כמה עולה לאטום רצפה?

באופן כללי, איטום בסיסי לרצפות אמור לעלות לכם בסביבות 80-100 שקלים למ"ר, אך זאת כל עוד מדובר בעבודה פשוטה שלא כוללת פירוק של הריצוף. במקרה שאכן צריך לפרק רצפות, לאטום ולהתקין ריצוף מחדש, המחיר יכול לנוע בין 600-900 שקלים למ"ר. למקרים של איטום אחרי הנחת מרצפות בעזרת רובה בלבד המחיר יכול להיות זול מאוד, והוא מתחיל ב-30 שקלים למ"ר, אך אם יש צורך להסיר רובה קיימת וליישם רובה מחדש, העלות יכולה להגיע גם ל-100 שקלים למ"ר. אתם מוזמנים לעיין בכל מחירי האיטום המעודכנים כאן

מה ההבדל בין איטום ריצוף לבין רובה?

המטרה היחידה של הרובה היא למלא את החלל שנותר בין אריחים לאחר שהודבקו למקומם על הרצפה. היא עוזרת למנוע תזוזה ומגנה על הקצוות של האריחים מפני התפוררות. איטום ריצוף לעומת זאת נעשה לצורך מניעת חדירת מים אל מתחת לרצפות, והוא גם דביק יותר מאשר רובה. הרובה אם כך יכולה לשמש לאיטום קירות במקלחת במידת מה למשל, אך לצורך איטום ריצוף במקלחת, ובמיוחד איטום נקודת ההשקה של הרצפה עם הקיר, חובה להשתמש בחומר איטום חזק ויעיל יותר. הרובה האפוקסית לצורך העניין היא העדיפה במקרה זה.

היתרונות של איטום ריצוף אבן

תמיד כדאי לאטום ריצוף מאבן, ולא רק בשביל שהאבן עצמה תהיה אטומה. זה עוזר למנוע ספיגת כתמים באבן, שחיקה לאורך זמן, נזקים מחומצות ואפילו התפתחות חיידקים על האבן. יש סוגי איטום שגם עוזרים למנוע החלקה ומאפשרים אחיזה טובה יותר לרגל, כך שלא חסרים יתרונות לאטימת ריצוף אבן בגינה.

עם זאת, חשוב מאוד לציין שצריך לעשות איטום ריצוף אבן באופן קבוע על מנת שיישאר יעיל, כשברוב המקרים מדובר בתחזוקה של אחת לחצי שנה, ובמקרים מסוימים אף אחת ל-3 חודשים. יחד עם זאת, חומרי איטום מסוימים לאו דווקא יכולים להגן על האבן מפני כתמים, ולכן חשוב מאוד שתנקו כל נוזל שנשפך על האבן ושעלול להכתים אותה כמה שיותר מהר.

איטום ריצוף חיצוני – צריך לחשוב גם על ניקוז

אין שום מניעה לאטום מעל הריצוף הקיים במרפסת למשל, אך אם כבר אוטמים, צריך לחשוב מה עושים בנוגע לניקוז. ייתכן שישנה רטיבות מתחת לריצוף ושאין למים דרך להתנקז, ואם זה המצב, ההמלצה שלנו היא להעדיף לפרק את הרצפות, לאטום עם יריעות ביטומניות תחתן ולהתקין נקז דו מפלסי. כך איטום ריצוף חוץ נעשה כמו שצריך, בלי שיצוצו בעיות בהמשך שיצריכו תיקון נוסף – פותרים את כל הבעיות בפעם אחת. במקרה של איטום ריצוף חצר כמובן שאין בכך צורך, וכאן רק צריך לוודא שהרצפה היא בעלת שיפוע שמאפשר למים להתנקז כמו שצריך.

 

איטום ריצוף אפוקסי לגגות וחדרים לחים

אזורים שחשופים למי גשמים דורשים איטום מתקדם, על אחת כמה וכמה אם מדובר בגג או מדרגות, שדרכם המים יכולים לחלחל ולחדור לתוך המבנה או אף לגרום למפגעים חמורים. באזורים שכאלה מומלץ מאוד לאטום עם חומר אפוקסי, אותו דוחסים לתוך הרובה כדי להשיג איטום מקסימלי. יש המעדיפים גם להשתמש ברובה אפוקסית בחדר האמבטיה ובמטבח, אולם כל מקום שבו נדרשת אטימות גבוהה דורש אותה, כמו למשל בריכות שחייה. התייעצו עם איש האיטום שיגיע אליכם כדי לדעת מה הדרך הטובה והמומלצת ביותר לאטום את הרצפות באזור שנדרש לכם.

שאלות ותשובות

האיטום מסייע למנוע ספיגת כתמים, שחיקה וחדירת רטיבות ולחות, מה שלמעשה גם מאריך את אורך חיי האריחים ומשמר את המראה שלהם.
כל ריצוף נקבובי מצריך איטום, וכך גם אריחים. אפילו אם אינם נקבוביים, נדרש איטום ביניהם.
אם אתם רואים כתמים שמעידים על הצטברות מים ברצפה או אם הרובה נשחקת ומשנה את צבעה, עליכם להזמין איש איטום שיאטום מחדש את הרצפה.
דאגו לטאטא ולשאוב את הרצפה באופן קבוע ולנקות אותה מנוזלים שנשפכים עליה. השתמשו בחומרי ניקוי עדינים שמיועדים לחומרי האיטום שבהם נעשה שימוש, והזמינו איטום תקופתי.