לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איתור נזילה בבניין

איך לבצע איתור נזילה בבניין?

האם אתם סובלים מנזילה בדירה, שאתם חושדים שהמקור שלה הוא מאזור אחר בבניין? אולי אתם מעוניינים לאתר את מקור הנזילה כדי לוודא מי מבין הדיירים אחראי וצריך לשאת בעלויות התיקון? איתור נזילה בבניין שמתבצע בצורה מקצועית יוכל לפתור את הוויכוחים והמחלוקות ביניכם לבין השכנים שלכם ולוודא שהבעיה נפתרת בצורה האחראית והמהירה ביותר.

 

זיהוי נזילות בבניינים - 100% הצלחה!
מומחה לאיתור נזילות עם 15 שנות ניסיון
גילוי אקוסטי, חיישן גז, מצלמה תרמית
עבודה נקייה ללא הרס
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו לטלפון:
 
055-9378-500
 איתור נזילות בבניין

למה חשוב לבצע איתור נזילות בבניין?

נזילה בבניין יכולה להוות מפגע משלל סיבות, ובמקרים מסוימים יכולה אפילו להפוך לסכנה של ממש. קודם כל, נזילות בבניין מסכנות את התשתיות שלו, כלומר צנרת המים, חיבורי החשמל, צנרת הגז (אם קיימת כזו) וכמובן את שלמות המבנה עצמו, שיכול להתבלות ולהתפורר עקב חשיפה ממושכת לרטיבות.

עוד תחום שבו נזילה בבניין יכולה לסכן אתכם הוא ההיבט הכלכלי: יכול להיות שהנזילה תגרום לחשבונות מים גדולים, ובנוסף לכך, התיקון של התשתיות שהוזכרו קודם יכול לעלות ביוקר לדיירים. כמובן שגם הנזילה עצמה יכולה להוות סכנה, במקרים בהם מצטברת רטיבות של ממש כמו שלוליות, סכנת התחשמלות עקב קצרים של מערכת החשמל, והתפתחות עובש בקירות הדירות של הדיירים.

כל הבעיות והסכנות האלה יכולות רק להחמיר אם לא מטפלים בהן ובנזילה במהירות. אם כך, מובן לכם למה חשוב לבצע איתור נזילות בבניין, ולמה חשוב לעשות את זה במהירות האפשרית מהרגע שמתגלה הנזילה.


למה כדאי לדיירים להשקיע ולבצע איתור נזילות בבניינים משותפים?

נזילה היא בעייתית לא משנה באיזה מבנה היא מתרחשת, אבל הסיכון בנזילה בבניין משותף הוא גבוה במיוחד, בגלל שהיא יכולה להשפיע על מספר רב של דירות ודיירים.

לעיתים קרובות בבניין רב קומות יראה כאילו מקור הנזילה ברור (לדוגמא, דייר שגר בקומת הקרקע וחווה רטיבות ליד התקרה יסיק שהרטיבות מגיעה מהשכן שבדירה מעליו), אבל בהרבה מקרים הנזילה או המיקום המדויק שלה כלל לא יהיה מה שחשבתם. רק מומחים לאיתור נזילות יכולים לבצע איתור נזילה מדויק ולטפל בה באופן יעיל כדי למנוע החמרה של המצב.

לא רק מציאת מיקום הנזילה הוא חשוב, אלא גם מציאת הסיבה לכך שהנזילה התחילה. אם הצנרת באחת הדירות תקולה והיא גרמה לנזילה, הדייר צריך להיות אחראי לפתירת הבעיה ותיקון הצנרת, אבל אם הבעיה היא במבנה עצמו, הגיוני יותר שהאחריות תתחלק בין כל דיירי הבניין. כדי למנוע חיכוכים מיותרים עם השכנים, עדיף להסתמך על איש איטום מנוסה שיגיד לכם בדיוק מה המקור של הנזילה.


איך מאתרים נזילות בבניין משותף?

קיימות מספר דרכים שונות לבצע איתור הנזילה בבניינכם. הנה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן:

שיטה לאיתור

יתרונות השיטה

חסרונות השיטה

איתור נזילות מים עם מצלמה תרמית – המצלמה התרמית מראה בדיוק איפה נמצאת הנזילה, ובעזרת התרמיות ניתן להבין אם המקור הוא בצנרת המים החמים או הקרים.

בדיקה פשוטה, מהירה ומדויקת. לא יקרה ולא מפריעה לדיירי הבניין. זו השיטה הכי מועדפת.

אין

איתור עם חיישן גז – מאפשר לאתר נזילות עמוק באדמה או בתוך קירות עבים מהרגיל. מצריך ריקון של כל המערכת ממים והחדרת גז חנקן, שאינו מסוכן, כדי שהחיישן יוכל לגלות מאיפה הגז דולף וכך לאתר את מקור הנזילה.

בדיקה יעילה שיכולה להגיע לעומק של עד 12 מטרים מתחת לאדמה, לעומת המצלמה התרמית שהיא בעלת טווח מוגבל.

התוצאה של הבדיקה הזו לא תמיד מדויקת ואז יש צורך בשילוב של שיטת בדיקה נוספת (בדיקה אקוסטית), מה שהופך את העניין ליקר יותר.

גילוי אקוסטי – יש שתי שיטות לבצע אותו: מכשיר שמחובר לאוזניות ודרכו אפשר לשמוע את הנזילה, או חיישן שמוחדר לצינור ובעזרתו אפשר לשמוע את מקור הנזילה מתוך הצנרת עצמה.

השיטה השנייה מדויקת ואמינה.

השיטה הראשונה לא תמיד תעבוד והיא אינה מדויקת.

איתור עם מצלמת סיב אופטי – מכניסים מצלמה לצנרת ובעזרתה ניתן לראות מאיפה הנזילה מגיעה.

שיטה פשוטה, שניתן בעזרתה למצוא גם בעיות אחרות בצנרת.

רוב המומחים לאיתור נזילות לא משתמשים בשיטה זו.

נזילות בבניינים, לא משנה היכן הן ממקומות, עלולות לגרום נזק רב, שרק יגדל אם הנזילה לא תטופל או אם היא תטופל באופן רשלני. וודאו שאתם בוחרים במומחים בתחום, ופנו עוד היום אל הראשון באיטום כדי להתייעץ ולברר פרטים נוספים בנוגע לאיתור נזילות בבניין משותף.