לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איתור נזילות ביוב

איתור נזילות ביוב – איך מאתרים נזילות בביוב ומטפלים בהן

אחת הבעיות היותר נפוצות בבניינים חדשים, ואפילו יותר מזה בבתים ובבניינים ישנים, היא נזילת מים בצנרת. הנזילה יכולה להתרחש בצנרת של המים הנכנסים, או בצנרת הביוב – כלומר בצנרת של המים היוצאים מהמבנה למערכת הביוב העירונית. איתור נזילות ביוב הוא מלאכה מקצועית, שמי שלא מבין בנושא או שהוא לא ברמה המקצועית המתאימה, יתקשה לבצע. קבלני איטום של הראשון באיטום הם אנשי מקצוע מיומנים, המכירים את הנושא ויכולים לאתר נזילה בצינור ביוב משותףאו בדירה, או בעיות אחרות בביוב במהירות וביעילות. מהי נזילה בביוב? למה חשוב כל כך לאתר את הנזילה במהירות הרבה ביותר האפשרית? אילו שיטות קיימות לאיתור של נזילות בכלל, ונזילות בביוב בפרט? כדאי לקרוא – התשובות בהמשך המאמר.

איתור של נזילות ביוב - 100% הצלחה!
מומחה לאיתור נזילות מצינורות הביוב
שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים 
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו לטלפון:
 
055-9378-500
 
איתור נזילות ביוב במחיר הוגן

מהי נזילה בביוב ואיך היא נגרמת?

נזילה בביוב היא נזילה בצנרת המוליכה את המים מהבית או מהבניין לעבר מערכת הביוב העירונית. נזילה בצינור ביוב יכולה להתרחש בכל אחד מהקטעים שבהם עוברת צנרת הניקוז של הביוב. בגלל שהצנרת עוברת הרבה פעמים מאחורי קירות או מתחת למרצפות, כל נזילה יכולה לגרום נזק משמעותי, שרק הולך ומצטבר ככל שהנזילה מתמשכת. בדרך כלל, הנזילה רק הולכת ומתגברת. איתור נזילות ביוב בזמן הוא חשוב יותר, מונע נזקים מצטברים ומאפשר לתקן את הנזילה במהירות. התנאי הוא, כמובן, איתור מדויק של הנזילה. אם יש יותר מנזילה אחת – חשוב לאתר את כל הנזילות, לפני שמתחילים לטפל בהן. חשוב לדעת שנזילה בצינור הביוב היא תקלה נפוצה, שבעלי דירות ובתים מתעלמים ממנה שלא בצדק. חשוב לטפל בנזילה הזאת לא פחות מאשר בנזילה בצנרת המים הנכנסים, בעיקר כדי למנוע נזקים מצטברים, שהתיקון שלהם יכול להיות יקר מאד.

גילוי נזילות ביוב בעזרת מצלמה תרמית

בדרך כלל, גילוי של נזילה מצנרת הביוב הוא קשה יותר, יחסית לגילוי נזילות בצנרת המים הנכנסים. הדבר נכון במיוחד אם הנזילות בביוב הן שקטות ואם הן מתרחשות במקום נסתר מהעין, שקשה לגלות אותו בעין בלתי מקצועית. גילוי נזילות ביובאפשרי, באמצעות כמה שיטות. אחת השיטות היותר יעילות היא גילוי נזילות במצלמה תרמית. המצלמה הזאת מצלמת את החום או את הקרירות שנוצרת בנקודה שבה מתרחשת הנזילה. ככל שהנזילה גדולה יותר, יש במרכז שלה כמות גדולה יותר של מים, שאותה ניתן לראות במצלמה בתור נקודה כחולה (או אדומה, אם המים באסור הנזילה הם חמים). ככל שהנזילה גדולה יותר כך הנקודה הכחולה או האדומה גדולה יותר גם כן. שיטה אחרת לגילוי היא החדרת סיב אופטי, המשדר למסך שבו מתבונן איש המקצוע המפעיל אותו את התמונה המדויקת של פנים הצינור.

איך לגלות נזילות בצינורות ביוב חיצוניים?

עוד שיטה לאיתור נזילות, ובעיקר נזילה בצינור ביוב חיצוני, היא איתור נזילות עם גז, שאותו מבצעים בדרך כלל בצנרת ארוכה. אל הצנרת מחדירים גז חנקן, ובעזרת מכשיר מיוחד מאתרים את אזור היציאה של הגז, שהוא גם מקור הנזילה. תשובה נוספת לשאלה איך מאתרים נזילות ביוב היא שבירת הקיר וגילוי הצנרת עצמה. בשיטה הזאת משתמשים כאשר מלכתחילה יש כוונה להחליף מקטע שלם של הצנרת, ואם ברור למי שמביט גם בעין בלתי מזוינת והוא לא איש מקצוע, שיש בה יותר מנזילה אחת וחשוב לטפל בצנרת בצורה יסודית.

תיקון נזילה בצינור ביוב מחיר התיקון ואיך הוא נקבע

תיקונים של נזילות בצינור הביוב, יכולים לעלות בטווח שבין כמה מאות שקלים, לבין כמה אלפי שקלים. ההבדלים במחירים הם תוצאה של הקושי באיתור הנזילה מצד אחד, והטיפול שלה מצד שני. לפעמים, טיפול בנזילה מצינור ביוב בבית משותף הוא בעייתי, בגלל שהמיקום של הנזילה הוא כזה שבכל מקרה מחייב לשבור את הקיר לאורך כמה מטרים. לפעמים, צינור הביוב עובר בכמה בתים באותו בניין, מה שמחייב עבודה ביותר מבית אחד. ובעיה אחרונה – לפעמים, כשחושפים את צינור הביוב, מתברר שכולו כבר אכול ויש צורך להחליף חלק גדול ממנו ולעיתים אפילו את כולו. תיקון נזילה בביוב הוא עניין דינאמי, שיכול להתחיל בתקלה פשוטה ויכול להסתיים בעבודה שאורכת כמה ימים ודורשת עבודת אינסטלציה יסודית ומקצועית. אם יש לכם עניין לאתר נזילה בצינור הביוב או בצנרת המים הנכנסים, אתם בהחלט במקום הנכון.המומחים של הראשון באיטום יאתרו את הנזילות בצנרת ויתקנו אותן ביעילות ובמקצועיות.