לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

מים כלואים

מים כלואים מתחת לריצוף – איך מאתרים וכיצד מטפלים

לא משנה איזה ריצוף יש לכם בדירה - נזילה מתחת לרצפה גורמת לנזקים משמעותיים למבנה כולו. בניגוד לנזילות שנמצאות על פני השטח וגלויות לנו באופן ברור, מים כלואים מתחת לרצפה זו בעיה הסמויה מן העין. הקושי באיתור הבעיה הופך אותה לחמורה ורצינית יותר, משום שלעיתים קרובות מים כלואים תחת הריצוף שלנו במשך תקופה ארוכה, ללא ידיעתנו. לוקח זמן עד שמבחינים בסימנים נראים לעין, ובזמן הזה – נוצר נזק משמעותי למבנה כולו. הנזק המצטבר עלול להוביל לצורך בשיפוץ יקר, ואפילו לסכן את יציבות המבנה והביטחון האישי שלכם.

לכן, במידה ואתם חושדים שיש לכם מים כלואים בבית חשוב שתפנו לאיש מקצוע באופן מידי. חברת הראשון באיטום מתמחה באיתור וטיפול בנזילות עם מאות לקוחות מרוצים בכל הארץ. למעשה, אנחנו כל-כך בטוחים במקצועיות שלנו שאנחנו מתחייבים לתוצאות ומספקים אחריות על כל עבודה שלנו.

 

איתור ובדיקת מים כלואים מתחת לריצוף בתקרה או בקיר
שאיבת מים כלואים מתחת לרצפה, בקיר, בתקרה
למעלה מ-15 שנות ניסיון
מחירים הוגנים לכל כיס
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו:
 
055-9378-500

  מים כלואים

כיצד מתבצעת שאיבת מים כלואים מתחת לריצוף

במקרה של מים כלואים מתחת לרצפה יש לבצע הליך שנקרא "ייבוש תת-רצפתי". בדרך כלל, שאיבת מים כלואים מתחת לריצוף נעשית באמצעות מכונה מיוחדת, המורכבת ממשאבה גדולה וצינורות וואקום. כדי לבצע את הייבוש באמצעות המכונה נקדח חורים קטנטנים ברצפה, בעומק שאינו עולה על 50 מ"מ. המכשיר עובד עד שמושגת רמת הלחות המומלצת על פי התקן הישראלי. כמה זמן זה לוקח? ובכן, קחו בחשבון כי מדובר בתהליך לא קצר. הייבוש נמשך כמה ימים ואף מספר שבועות, אבל אין צורך לעזוב את הדירה במהלך התקופה הזאת. כמו כן, חשוב לזכור כי נזקי מים שאינם מטופלים בזמן מובילים לשיפוץ גדול, ארוך ויקר בהרבה בהמשך.


האם ניתן לבצע ייבוש מים כלואים בדרכים נוספות

אחרי שהבנו איך מתבצע ייבוש תת רצפתי באמצעות מכונה, אתם בוודאי תוהים האם יש דרך אחרת לטפל במים כלואים. אמנם ייבוש באמצעות מכונה זו הדרך היעילה ביותר לטיפול במים כלואים, אך המכונה פועלת לאורך זמן ממושך וכרוכה בהוצאה כספית לא מבוטלת. דרך אחרת לייבש את הרצפה, היא להוציא את אריחי הרצפה באזור הרטיבות, ופשוט לחכות עד שהמים יתייבשו בעצמם. השיטה הזאת לא עולה כסף, אבל היא יעילה רק במקרים של רטיבות קלה.


מה עושים במקרה של מים כלואים בקיר

מים כלואים זאת בעיה שתקפה לא רק לרצפה, אלא גם לקירות המבנה. במידה ויש מים כלואים בקיר, חשוב לפנות לחברת הראשון באיטום שמתמחה בייבוש ושיקום נזקי מים. טיפול מהיר ומיידי מפחית את הסיכונים המבניים, ומונע התפשטות של עובש שמהווה סכנה בריאותית כשלעצמו. מים כלואים בקירות יכולים להיגרם כתוצאה מנזקי מים ברצפה שמתפשטים במעלה הקירות, כתוצאה מפיצוץ צנרת בקיר, או כתוצאה מבעיות באיטום שגורמות למי גשם לחדור אל תוך הקירות. אז איך מטפלים במים כלואים בקירות? גם כאן, נשתמש במכונה מיוחדת לייבוש רטיבות. המכונה סופחת את הלחות מהחדר עד שהקיר מתייבש לחלוטין.


בדיקה לגילוי מים כלואים – מה, כמה ולמה

עוד לפני שאנחנו מגיעים לפעולת הייבוש, נרצה לבצע בדיקה לאיתור המים הכלואים. אם בעבר היינו צריכים לשבור מרצפות וקירות באופן אקראי עד שנאתר את מקור הנזילה, כיום זה ממש לא המצב. הבדיקה לגילוי מים כלואים מבצעת בפשטות, באמצעות מצלמה תרמית - כך נוכל לאתר את מקור הנזילה ולבצע תיקון נקודתי, בלי להרוס את הקירות והמרצפות מסביב שלא לצורך. אפשרות נוספת לאיתור המים נקראת "בדיקת תכולה רטיבות". בשיטה הזאת נאספות דגימות שנשלחות לבדיקת מעבדה. התוצאות מתקבלות תוך 24 שעות.


מים כלואים בתקרה – למה זה קורה ומי אחראי לתקן

אפשר להבחין בבעיית רטיבות בתקרה בקלות - אנחנו נראה כתמים בתקרה וחתיכות טיח מתפוררות שנופלות מטה. במקרים מסוימים אף נבחין בטיפות, ונריח את ריח העובש. סביר להניח שנבחין במים כלואים באזורים מסוימים בבית: למשל מתחת למטבח של השכנים או מתחת לחדר האמבטיה שלהם. אם הרטיבות נובעת בגלל כשל בצנרת של השכנים מלמעלה, זאת האחריות שלהם לדאוג לתיקון הצנרת והנזקים שנוצרו אצלכם. אם השכנים מכחישים או מביעים התנגדות, כדאי להזמין איש מקצוע עם ציוד לאיתור נזילות. הדו"ח המתקבל הוא ראיה מספקת בבית המשפט. מספיק שתיידעו בכך את השכנים שלכם – בשלב הזה רובם "ייכנעו" וידאגו לתיקון הבעיה ואף ישלמו על הבדיקה שערכתם.


נזקי מים כלואים והטיפול בהם:

הצרה הגדולה של מים כלואים טמונה בנזקים הנלווים להם:

√ התפתחות קורוזיה (חלודה) בברזל שבתוך הבטון. החלודה עלולה לגרום להתפוררות הברזל ולסיכון משמעותי של המבנה כולו.

√ נזק לרצפה: במקרה של פרקט הקרשים יתנפחו. ברצפת אריחים נראה שינויים באריחים עצמם ושינוי בצבע הרובה הסובבת אותם.

√ הופעה של סדקים ונפיחות בבטון כתוצאה מהרטיבות.

√ התפתחות של עובש שעלול לפגוע בבריאות הדיירים.

√ נזק לארונות ורהיטי העץ באזור הרטיבות.

את כל הבעיות הללו אפשר לפתור, אבל רק לאחר שנצליח לאתר את מקור הנזילה ונטפל בו.

שאלות ותשובות

ישנם סימנים שונים שיכולים להעיד על מים כלואים, ביניהם: עיוותים בקיר או ברצפה, כתמים כהים, חלודה, עובש, טיח שנופל מהקירות ואף בעיות במערכת החשמל.
הצעד הראשון הוא איתור מקור הנזילה. יש להזמין איש מקצועי שיבחן את המצב באמצעות מצלמה תרמית, או דגימה ובדיקת מעבדה.
שפע של גורמים עלולים לגרום להצטברות של מים כלואים, בין היתר: פיצוץ צנרת אצלכם או אצל השכנים, בעיות באיטום הקירות החיצוניים והגג, בעיות איטום בחלונות, סתימות בצנרת ועוד.