לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

נזילה סמויה

איתור נזילה סמויה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים

סובלים מעובש על הקירות, חשבון מים מנופח או אפילו קירות מתפוררים? רוב הסיכויים שיש לכם נזילה סמויה בבית. הצעד הראשון לטיפול בבעיה, מתחיל בבדיקה פשוטה: סגרו את כל הברזים בבית, ולאחר מכן בדקו את שעון המים (השיבר) של הדירה. מד המים ממשיך להסתובב? זהו סימן מובהק לכך שיש לכם נזילה סמויה. במידה והנזילה לא תטופל בהקדם, הנזקים ילכו ויחריפו - כך שלא מומלץ להשתהות.

במידה ומקור הנזילה לא ברור – עליכם להזמין מאתר נזילות מקצועי מחברה רצינית. חברת הראשון באיטום פועלת עם הכלים המתקדמים ביותר לאיתור נזילות, ונשמח לתת לכם הצעת מחיר ללא שום התחייבות מצדכם. מאתר נזילות מטעמנו יגיע עם ציוד מיוחד והכשרה בתרמוגרפיה ואיתור נזילות, ויתקן את הבעיה עם התחייבת ל-100% הצלחה.


גילוי ותיקון נזילות סמויות מהיום להיום
זיהוי סימנים לנזילות סמויות - בהתראה קצרה
ייבוש תת-רצפתי, תיקונים ללא שבירת קירות
מחירים הוגנים לכל כיס
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו:
 
055-9378-500

נזילה סמויה 

איך מגלים נזילה סמויה בלי לשבור חיסכון ואת קירות הבית?

אנשים רבים מניחים כי התהליך של איתור נזילות כרוך בשבירת הקירות ואריחי הרצפה, ובבלגן שלם. ובכן – הסירו את החשש הזה מליבכם. הודות להתקדמות הטכנולוגית, כיום ניתן לאתר נזילות בקלות. הדרך היעילה ביותר לאיתור נזילה סמויה היא באמצעות מצלמה תרמית מיוחדת. המצלמה פועלת על קרני אינפרא אדום ומזהה פערי טמפרטורה. ברגע שזיהינו את המקור, התיקון ייעשה באופן נקודתי ויחסוך לכם שיפוץ יקר ולא מעט כסף. במקרים בהם המצלמה התרמית לא יעילה מספיק, אפשר להשתמש בשיטות אחרות כמו סיב אופטי או גלאי גז.

 

איתור נזילה סמויה – 4 שיטות מתקדמות

איתור נזילה סמויה עם מצלמה תרמית – מטרתה של המצלמה התרמית היא להראות למומחה לאיתור נזילות איפה בדיוק נמצא פיצוץ בצינור המים. המצלמה מראה באופן ברור ובצבע איפה יש ריכוז גדול של מים מתחת לרצפות או בקיר, כשכתם בצבע כחול מעיד על פיצוץ בצנרת מים קרים וכתם בצבע אדום מעיד על פיצוץ צנרת מים חמים. העדיפות היא לחמם את המים בכל הצנרת על מנת שניתן יהיה לראות את הפיצוץ באופן הברור ביותר, שכן הצבע האדום בולט יותר מאשר הכחול.

גילוי נזילה סמויה עם חיישן גז – כאשר מחפשים נזילה בגינה או אם יש צינורות שהם במרחק של יותר מכמה ס"מ בודדים מהקיר או הרצפה, משתמשים בחיישן גז על מנת לאתר את הנזילה. החיישן יכול לאתר נזילות בעומק של עד 12 מטר מתחת לאדמה, לכן הוא יעיל מאוד מבחינה זו ביחס למצלמה התרמית. לצורך שימוש בחיישן מרוקנים את המערכת ממים ומחדירים לתוכה גז חנקן שאינו מסוכן. לאחר מכן עוברים לאורך הצנרת עם החיישן כדי לבדוק מאיפה דולף הגז – שם נמצא הפיצוץ. בדרך כלל לא משתמשים בשיטה זו לבד, אלא משלבים אותה עם איתור אקוסטי. זאת מכיוון ששכבת בטון מעל הצינורות עלולה לחסום את יציאת הגז או לגרום לו לצאת ממקום אחר, והתוצאה שמתקבלת אינה מדויקת.

איתור נזילות בעזרת מערכת שמע (גילוי אקוסטי) – כאן בעצם מדובר ב-2 שיטות, שכן יש 2 דרכים להאזין לנזילה. האחת היא מבחוץ בעזרת מכשיר שמחובר לאוזניות ושדרכו יכול מומחה לאיתור נזילות לשמוע את הנזילה על ידי הצמדתו לרצפה. הבעיה עם השיטה הזו היא שבמידה והנזילה נמצאת עמוק מתחת לאדמה או שהיא שקטה, המומחה לאיתור נזילות לא יישמע דבר. לכן ישנה גם שיטה אקוסטית אחרת שנעשית מתוך הצנרת עצמה. עבורה מחדירים חיישן לתוך צינור הלחץ, ואיתו אפשר לאתר באופן מדויק איפה נמצא הפיצוץ.

איתור נזילות עם מצלמת סיב אופטי – השיטה הפשוטה הזו לא מצריכה הרבה הסברים, כשבסך הכול מחדירים מצלמה לצנרת שמאפשרת לראות באופן ויזואלי איפה יש נזילה. הצילום מאפשר גם למצוא כשלים אחרים שקיימים במערכת המים פרט לפיצוץ.


מה הסימנים לנזילה סמויה בבית?

חושדים שיש לכם נזילה סמויה בבית, אבל עדיין לא בטוחים? הסימנים הבאים מחזקים את החשש:

חשבון מים מנופח: קיבלתם חשבון מים מנופח, או אפילו מכתב התראה מחברת המים על צריכה גבוהה מהרגיל? יתכן שיש נזילה בבית.

סימנים המעידים על עובש: אם אתם מריחים או רואים עובש בבית, אתם צריכים להיות מודאגים משתי סיבות: ראשית, ככל הנראה יש לכם נזילה שצריך לתקן. שנית, העובש עצמו מסוכן בריאותית בחשיפה ארוכה. נשימת עובש עלולה לגרום לאלרגיות, לאסתמה, לבעיות נשימה, ולתופעות נוספות כמו סינוסיטיס ודלקות בעיניים.

צבע מתקלף מהקירות: הבחנתם בכתמים כהים על הקירות המלווים בהתקלפות של צבע? ככל הנראה יש נזילה סמויה שנמשכת כבר תרופה ארוכה, מה שמחייב הזמנת מומחה לזיהוי בעיות נזילה, בדיקה מהירה וטיפול מידי.


איך מתקנים נזילה סמויה?

אופן התיקון תלוי בסוג התקלה. במידה ומקור הנזילה הוא בניאגרה, ניתן לחזק את בורג המצוף ולהחליף את הגומייה בתחתית הניאגרה. אם מקור הנזילה הוא בברז, יתכן שיש תקלה במנגנון או בלאי בגומיות האיטום. אם מקור הנזילה הוא בצנרת, צריך להחליף את החלקים הפגומים. בכל מקרה, גם ברגע שהתקלה תוקנה כדאי לבצע בדיקת רטיבות, ובמידת הצורך לבצע ייבוש תת-רצפתי.


כמה עולה תיקון נזילה סמויה?

במקרה של נזילה סמויה המחיר מורכב משני חלקים:

1. איתור הנזילה: אם אתם זקוקים לאיתור באמצעות מצלמה תרמית, מחיר הבדיקה אינו זול והוא נע בין 1,000-1,700 ש"ח. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שבשיטה הזאת נחסך בלגן רב ושבירה מיותרת של הקירות. מחיר הבדיקה כולל דו"ח ממצאים שתוכלו להגיש לחברת הביטוח שלכם. קחו בחשבון שהצעות זולות מדי לא תמיד משתלמות. איכות המצלמות התרמיות נע על ציר רחב מאד – איש מקצוע שמשתמש בציוד מיושן ופשוט אמנם יגבה מחיר זול, אך סביר להניח שהוא לא יצליח למצוא את התקלה.

2. תיקון נזילה סמויה מחיר ממוצע: באשר לתיקון עצמו, המחיר תלוי בסוג התיקון ומידת המורכבות שלו, אך הוא נע בין 300-650 בממוצע. אין סיבה שתשלמו לאיש המקצוע הראשון שאתם מוצאים – צרכנים נבונים בודקים הצעות מחיר ממספר חברות שונות. המערכת שלנו בחברת הראשון באיטום משווה מחירים בין אנשי המקצוע הרלוונטיים, כך שתקבלו את ההצעה המשתלמת ביותר.


תשובות לשאלות חשובות

נזילה סמויה היא נזילה בבית, שמבט שטחי לא ברור המקור שלה. המקור יכול להיות בצנרת שבתוך הקירות, בניאגרה ואפילו בקו הביוב.
חשבון מים גבוה מהרגיל, עובש על הקירות והרהיטים, כתמים על הקירות וקירות מתקלפים – כל אלו עשויים להעיד על נזילה סמויה.
כיום אפשר לאתר נזילות סמויות באמצעות כלים מתקדמים כמו מצלמה תרמית, סיב אופטי, חיישני גז ומערכות שמע אקוסטיות.