לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

תיקון נזילות בגג רעפים

תיקון נזילות מהגג עם קבלן איטום מקצועי

נזילה בגג היא סימפטום של בעיה חמורה שצריך לטפל בה כמה שיותר מהר. בשביל לגשת אל שורש הבעיה ולפתור אותה בצורה אפקטיבית, כדאי לערב קבלן איטום מיומן. בנוסף, תיקון נזילות מהגג עם קבלן איטום מקצועי יכול לחסוך לנו כסף: בגלל שהתוצאות יהיו טובות ונקבל אחריות על האיטום ולא רק על התיקון של הנזילה, לא נצטרך לשלם ביוקר ולספוג הוצאות בלתי צפויות.


תיקון נזילות בגגות עם התחייבות לתוצאות
הגעה מידית מעכשיו לעכשיו
מתקנים נזילות בכל סוגי הגגות
עבודה נקייה ללא הרס
אחריות על כל עבודה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו לטלפון:
 
055-9378-500

 תיקון נזילות בגג

מהם השלבים של תיקון נזילות בגג רעפים?

הדבר הראשון שקבלן איטום מיומן צריך לעשות כדי לבצע תיקון נזילה הוא לבדוק איפה היא מתחילה ומה גרם לה. בין היתר, נזילות נגרמות בגלל בעיה באיטום שגורמת לחדירת מי גשמים, ליקויי בנייה, בלאי טבעי, פיצוץ מים בצנרת או תקלה במרזב.

אחרי שמגלים מה הסיבה לנזילה, עוברים לשלב התיקון עצמו והאיטום עם החומרים הרלוונטיים שמתאימים לתקציב. עם זאת, יש לקחת בחשבון הבדלים בין האופן שבו מתקנים סוגים שונים של גגות – בעיקר גג רעפים לעומת גג שטוח.


איך מבצעים תיקון נזילות בגג רעפים?

נזילה שנגרמת בגלל בעיה בצנרת צריך לפתור על ידי החלפה של הצנרת. מנגד, נזילה שנגרמת בגלל איטום גג שהתגלה כלקוי פותרים באמצעות חידוש האיטום עצמו.

טכנית, תהליך תיקון נזילה בגג רעפים מתחיל בניקיון. קודם כל יש לנקות היטב את הגג מלכלוך שעלול להפריע לתוצאות האיטום, לרבות טאטוא ופינוי של עלים, צבע וחומרי בידוד ישנים. בשלב הבא, בודקים את התשתית: אם היא במצב טוב ואין בה סדקים או חורים, ניתן לחסוך בהוצאות ולעבור ישירות לאיטום. אם התשתית במצב לא טוב, צריך ליישם שכבת יסוד חדשה ולהמתין לייבוש.

השלב החשוב ביותר של תיקון נזילות בגגות רעפים הוא יישום חומרי האיטום עצמם. זה המקום לבחור בין יריעות ביטומניות עשויות תרכובת של אספלט וחומרים פלסטיים, יציקות בטקל עשויות תערובת בטון מוקצף ואיטום בחומרים אקריליים או פוליאוריטניים.

אם בוחרים לאטום את הגג ביריעות ורוצים לחסוך בהוצאות, ניתן להתייעץ עם קבלני איטום לגבי יריעות משוריינות או יריעות PVC – שנחשבות עמידות יותר מחומרי האיטום המשחתיים, אבל זולות יותר מיריעות ביטומניות. מנגד, יש לקחת בחשבון שהעמידות שלהן מוגבלת: העמידות של יריעות ביטומניות היא 10-15 שנה בממוצע, בעוד יריעות PVC ויריעות משוריינות צריך להחליף אחת ל-5-7 שנים.

 

מה מיוחד בשירותי תיקון נזילה בגג שטוח?

סוג הגג משפיע מטבע הדברים על מידת ההתאמה של חומרי איטום מסוימים והאופן שבו מיישמים אותם. את זה רואים הכי טוב בהבדל בין תיקון נזילה בגג מישורי לעומת גג רעפים.

ברוב המקרים, נזילה בגג שטוח אפשר לתקן מהר ובעלות נמוכה יותר. קבלן איטום מיומן יכול לנצל את ההזדמנות כדי לתקן את המרזבים ולהחליף יריעות ביטומניות פגומות, או אפילו לצבוע את הקרניז ולאטום את המרזב. בניגוד לגג רעפים, גג שטוח אפשר לנסות לאטום גם בהתזה ובאמצעות זיפות.

בכל מקרה, יש לזכור שאיטום בחומר מסוג מסוים חייב להתבצע עם אותה משפחת חומרים – כי חומר אקרילי לא מתחבר עם חומר ביטומני, ולהפך.

 

כמה עולה לתקן נזילה בגג רעפים ומה משפיע על המחיר?

גורמים שונים משפיעים על המחיר של תיקוני נזילות בגגות רעפים או בגגות שטוחים. כך לדוגמא מבחינת תיקון נגילה בגג רעפים מחיר מושפע מגובה הגג, ממצב התשתית, ממצב הרעפים, מהנגישות ומסוג התקלה או הנזילה. זו הסיבה לכך שטווח המחירים רחב – ככל שהנגישות גבוהה יותר והתקלה פשוטה יותר, כך המחיר יורד.

אם הנזילה נגרמה בגלל תקלה בצנרת, המחיר הממוצע לתיקון יהיה כ-450 ש"ח כולל מע"מ. אם הבעיה נגרמה בגלל איטום, נשלם לפי גודל הגג וסוג החומר: איטום באמצעות חומר אקרילי יעלה 30-60 ש"ח למ"ר ואיטום גג בחומר פולימרי יעלה 45-100 ש"ח למ"ר. לעומת זאת, שימוש ביריעות ביטומניות יעלה 60-110 ש"ח למ"ר לא כולל פירוק דודים או תיקונים בתשתית הבטון. ברשימת האפשרויות, האופציה הזולה היא זיפות גג עד 100 מ"ר במחיר של 3,500-6,000 ש"ח או זיפות גגות גדולים יותר במחיר של 25-50 ש"ח למ"ר.

מבחינת תיקון נזילות בגג מחיר הוא השקעה משתלמת – אבל רק כל עוד מבצעים אותו מול קבלני איטום מיומנים. זו דרך מעולה לפתור את הבעיה של הנזילה עכשיו, אך גם לדאוג שלא יהיו בעיות איטום בעתיד.

 

איך מבצעים תיקון נזילה בגג בבניין משותף?

גג של בניין מגורים משותף הוא בדרך כלל שטוח ולא אמורה להיות בעיה להגיע אליו. גם אם מדובר על גג גבוה במיוחד, צריכה להיות גישה מהקומה העליונה. אם אין גישה כזו או שמדובר על בניין יחסית נמוך, כמו למשל במתחמי קומפלקס, קבלן איטום יכול להשתמש בבמת הרמה או מנוף.

הדרך לבצע תיקון נזילה בגג משותף היא להתייעץ עם קבלן איטום שיכול לאתר את המקור של הבעיה. אם התקלה היא בצנרת, צריך לבדוק לאיזו דירה היא שייכת ומי אחראי עליה. אם התקלה היא באיטום של הגג המשותף או בצנרת המשותף, ועד הבית בדרך כלל ייקח על עצמו את הטיפול ואת הגבייה.

 

איך יודעים שצריך לבצע תיקון נזילות בגג רעפים?

לא קל לזהות נזילות ובעיות איטום באזור הגג רעפים. בעוד פיצוץ מים בצנרת לדוגמה יגרום להופעת רטיבות בתוך הבית וגם לזינוק בחשבון המים החודשי, נזילות שנגרמות בגלל בעיות איטום הן קשות יותר לזיהוי ואיתור.

הפתרון הוא הוא להסתכל כל הזמן על רטיבות על התקרה, עובש וקילופים. בבנייני מגורים משותפים, כדאי לבחון גם את הקירות והתקרה בתוך הדירות וגם את חדר המדרגות. אם עדיין יש לכם התלבטות, קבלן איטום מומלץ מטעמנו ישמח לעזור!