לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
שם
טלפון
שירות
איזור שירות
הודעה
לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 055-9378-500
ממליצים עלינו
סיון
הזמנו עבודת איטום של גג שטוח בגודל 100 מטר ביריעות ביטומניות.  
עשיתם את העבודה בצורה מקצועית, הצוות שלכם היה מאוד נחמד, מנומס ואדיב. העבודה טובה בנתיים.  
שלומי סוויסה
[20/03/2018]
שליו
הזמנתי עבודת איטום, חייב לציין שתמחרתם את העבודה בצורה הוגנת ביחס למתחרים וביצעתם אותה על הצד הטוב ביותר.
מעל הכל, הבחור שהגיע אדם נעים הליכות. יישר כח!
ברוך משולם
[18/01/2018]

איטום גג הפוך

איטום בשיטת גג הפוך – כי לפעמים, הפוך זה הכי ישר

איטום גגות הוא תחום רחב. הקבלנים של הראשון באיטום אמונים על ביצוע איטום גגות ומציאת פתרונות לבעיה. אחד הפתרונות היותר איכותיים הוא איטום גג הפוך, שיטת איטום גגות המעניקה הגנה לגג ומסייעת בבידוד החללים הפנימיים במבנה. מהו בעצם איטום לגג הפוך? מה היתרון של השיטה הזאת? מהם החומרים לאיטום בשיטה הזאת? מה המחיר לביצוע איטום באמצעות שיטת גג הפוך? גלו את כל התשובות כאן.

 

איטום גגות בשיטת גג הפוך - חלקי או מלא
איטום גגות רעפים, אסבסט, בטון ועוד
שימוש בחומרי איטום איכותיים
מחיר לאיטום הכי זול למ"ר - בהתחייבות!
אחריות מלאה על העבודה

לייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות חייגו לטלפון:
 
055-9378-500

 

איטום בשיטת גג הפוך במחיר הוגן

מה זה בעצם איטום בשיטת גג הפוך?

איטום יעיל ומניעת האפשרות של זליגת מים מהגג לחללים הפנימיים מהווה סוגיה חשובה. איטום מסוג זה מהווה שיטת איטום יעילה המפחיתה את הנזקים לגג ומעניקה בידוד לדיירים מפני החום בקיץ והקור בחורף. בשיטה הרגילה, הבידוד מונח מתחת לשכבת האיטום. כשמדובר בביצוע פרט איטום גג הפוך, מונחת שכבת האיטום על גבי הגג ואילו שכבת הבידוד מונחת מעליה.

איך מתבצע בפועל האיטום בשיטת הגג ההפוך?

שיטת האיטום הזאת מאפשרת למים שמגיעים לשכבת הבידוד להגיע אליה נקיים ולזרום לצינורות הניקוז. 

כשמבצעים איטום גגות גג הפוך הוא שיטה שכוללת כמה צעדים:

1. בשלב הראשון, מונחת שכבת הבידוד על הגג כשהיא מחוזקת בצורה טובה במטרה למנוע חדירה של מים לגג.

2. בשלב השני, מונחת שכבת בידוד על גבי האיטום. הבידוד עשוי מפוליסטירן מוקצף (קלקר). לוחות הקלקר מוצמדים ללא רווחים, והקרקעית שלהם מחורצת במטרה לאפשר למים לזרום בצורה טובה למרזבים. איטום גג הפוך אלומיניום הוא בעצם חיזוק של שכבת הבידוד לדפנות באמצעות סרגלי אלומיניום. לחילופין אפשר לקחת לצורך איטום גגות הפוך סיליקון ולעשות בו שימוש דומה לבידוד.

3. בשלב השלישי פורשים על שכבת הקלקר בד גאוטכני חדיר למים אבל לא חדיר ללכלוך ומזהמים, מה שמהווה סינון ראשוני של המים.

4. בשלב הרביעי, מפזרים על שכבת הבד שכבת חצץ בעובי של עד שמונה סנטימטרים. החצץ, ביחד עם היריעה הגאוטכנית, שכבת הקלקר ויריעת הבידוד, מעניקים איטום מיטבי של הגג

אילו גגות אפשר לאטום בשיטה זו?

היתרון של האיטום בשיטת הגג ההפוך טמון באורך החיים שלו שמחייב חזרה על הפעולה לעיתים רחוקות. קבלני איטום מעניקים לעבודת איטום גג הפוך אחריות לטווח זמן ארוך מאד.

? איטום גג איסכורית

במקרים רבים, מעדיפים מומחים לנושא איטום גג הפוך איסכורית על פני הקלקר. גג איסכורית הוא גג המשמש במיוחד למבנים קלים, כדוגמת מחסנים בחצרות  או מבנים חקלאיים שונים שלרוב לא משמשים למגורים. האיסכורית הוא חומר דומה לקלקר, ולעיתים נעשה בו שימוש בחלק מתהליך האיטום של גג הבית או המבנה.  בשני המקרים התוצאות, כמובן, הן זהות. יתרון נוסף ולא פחות משמעותי של השיטה הזאת, טמון בבידוד היעיל של הגג גם מפני פגעי מזג האוויר.

 

? איטום גג אסבסט

איטום גג הפוך אסבסט מאפשר להשיג את אותה התוצאה, כלומר איטום מוחלט בשיטת גג הפוך, גם בגגות עשויים אסבסט. גם כאן לוקחים המומחים לנושא איטום גג הפוך קלקר המחולק ללוחות ומתאימים את לוחות הקלקר הללו  לגודל ולמבנה של הגג. עם איטום גג הפוך קל להגיע לתוצאות איכותיות.

 

? איטום גג רעפים

איטום גג הפוך רעפים דולף הוא בעייתי. הבעייתיות של גג רעפים נובעת מהמורכבות שלו ומריבוי התקלות האפשריות בסוג הזה של גג, שעלולות להפוך גם את האיטום ההפוך האיכותי ביותר לבלתי יעיל. זאת משום שרעפים פגומים חשופים לחדירה של רטיבות בלי כל קשר לבידוד עצמו. זאת הסיבה שחשוב לבצע תיקונים בגג הדולף לפני פעולת הבידוד. התיקונים חייבים להיות יסודיים ולמנוע מלכתחילה את האפשרות לחדירת מים ורטיבות בכלל אל מתחת לאיטום.

 

זה המקום להזכיר שאפשר גם לבודד באמצעות איטום גג הפוך רעפים או לאטום גג בטון. אבל התנאי היחיד שיכול לאפשר את הסוג הזה של בידוד גג, הוא שהגג המבודד חייב להיות שטוח. במקרה הזה, אפשר לרתום לצורך איטום גגות הפוך סוגים שונים של חומרים איכותיים. גגות משופעים למיניהם, כפי שהם קיימים בבתים כפריים רבים, הם לא בסיס טוב לאיטום בשיטת גג הפוך.

איטום גג הפוך מחיר מומלץ

המחיר שאנשים איטום גובים על העבודה יכול לנוע בטווח שבין 40 ₪ למטר מרובע לבין 90 ₪ למטר. זאת בכפוף לאופי האיטום ולמידת המורכבות שלו. איטום גגות הפוך ובידוד מהווים רק חלק מהעבודה, כאשר לפני האיטום יש לבצע תיקונים הכרחיים בגג. איטום גגות הפוך וקירות פגומים אינם מתחברים ביחד, וחשוב לתקן את הקירות הללו. כאשר משלבים איטום גגות הפוך וגם איתור נזילות במטרה לפתור אותן, עשויים המחירים של האיטום לעלות, בהתאם לעלויות האיתור והתיקון של הנזילות. גם איטום גגות הפוך ושיפוצים הם פעולות המשלימות אחת את שנייה, אבל תמיד פעולת האיטום היא האחרונה.

עלויות איטום גגות בפרספקטיבה כוללת

כשבודקיםכמה עולה איטום גג הפוך בפועל, המחירים עלולים להיות גבוהים יותר מהמחירים של עבודת הליבה. המחיר של  איטום גג הפוך למטר עשוי להשתנות, בהתאם למורכבות העבודה. עם זאת, ככל שעבודת האיטום מקצועית יותר, כך התוצאה תישאר לאורן זמן. אין לדעת, כשמדובר בנושא של איטום גג הפוך כל כמה זמן בדיוק יש צורך לבצע את האיטום מחדש, אבל ברור המקרים עבודה מקצועית מעניקה לביצוע של איטום גג הפוך עלות נמוכה בטווח הארוך.

יעוץ והכוונה לפני ביצוע האיטום

מומלץ מאד לקבל לפני ביצוע איטום גגות הפוך ייעוץ מקצועי איכותי. קבלן איטום מיומן מציע להקצות לצורך איטום גג הפוך חומרים איכותיים, בהתאם לאופי המבנה ולצרכים של הדיירים בו. עם זאת, אף בעל מקצוע לא יבצע מיזמתו איטום חלקי של גג הפוך, בגלל שלרוב התוצאה לא טובה. ועוד עצה אחת נוספת – לצורך ייעוץ בנושא איטום גגות הפוך טלפון אינו מספיק, והיועץ חייב לראות במה מדובר לפני שהוא קובע את המחיר הסופי של העבודה. מי שמעוניין לקבל עבור איטום גג הפוך המלצה חייב להתייעץ עם מי שביצועו עבורו עבודה איכותית ומוצלחת. חשוב לדעת כי מי שמחפש איטום גג הפוך זול עלול לגלות בסיכומו של עניין שכל העבודה הייתה ברכה לבטלה.

איטום גג חלקי או נקודתי והמשמעויות שלו

דיירים רבים מבקשים לבצע איטום גג הפוך חלקי. בדרך כלל, איטום כזה לא יוצא איכותי והוא עלול ליצור בעיות. במקרים כאלה חשוף איטום גג הפוך למים עומדיםהמצטברים בחלק מהגג וגורמים נזקים משמעותיים. מומלץ גם להימנע מביצוע איטום גג הפוך לפני ריצוף אלא רק בתום הריצוף של האזור המבודד. איטום גג הפוך לא מרוצף עלול ליצור בעיות בתוך זמן קצר, ובראשן חדירה של מים לחללים הפנימיים.

אם יש לכם עניין לבצע איטום גג הפוך נקודתי או איטום של כל הגג, או אפילו לאטום את הגג בשיטה אחרת המתאימה לצרכים ולהעדפות שלכם, זה בהחלט המקום עבורכם. צרו קשר כבר כעת והקבלנים המקצועיים של הראשון באיטום יחזרו אליכם בהקדם. הם ילמדו את הסוגיה ויציעו לכם את הפתרונות היעילים ביותר והמתאימים ביותר עבורכם.